Наприкінці жовтня 2018 року відбулося засідання Верховного Суду України по розгляду касаційної скарги директора ПрАТ "Нікопольський завод феросплавів" Володимира Куціна. Про це Nikopolnews дізнався з повідомлення на сайті Finbalance.

Згідно інформації, отриманої Nikopolnews, результати засідання виявилися для Куціна невтішними.  Верховний Суд відмовився задовольнити його касаційну скаргу і залишив без змін рішення Апеляційного суду Дніпропетровської області, яким скаржнику було відмовлено в задоволенні позову до Приватбанку про стягнення 550 тис дол. Ці гроші були списані з рахунків В. Куціна в грудні 2016 року під час націоналізації Приватбанку в рамках операції bail-in.

Для зручності завантажте на телефон мобільний додаток сайту. завантажити

Нагадаємо, під bail-in (примусову конвертацію вкладів в акції Приватбанку) потрапили кошти вкладників та інвесторів (у т.ч. держателів євробондів) на 29,4 млрд грн. На цю суму був збільшений статутний капітал Приватбанку. Після завершення цієї операції Мінфін викупив Приватбанк у ФГВФО за 1 грн та "залив" у “статутник” 116,8 млрд грн (додатковий випуск акцій на вказану суму був оплачений держоблігаціями).

Рішенням Жовтневого райсуду м. Дніпропетровська від 27.10.2017 в справі №201/475/17 згадані позовні вимоги В. Куціна були задоволені. Проте в січні-лютому 2018 року Апеляційний суд Дніпропетровської області задовольнив касаційні скарги Приватбанку та НБУ й скасував рішення суду першої інстанції.

Суд апеляційної інстанції виходив з того, що В. Куцін був пов’язаною з Приватбанком особою (таким його визнав НБУ), а тому в день отримання рішення Кабміну про націоналізацію Приватбанку у Фонду гарантування з’явилося право розпоряджатися коштами пов’язаних осіб банку.

Подаючи касаційну скаргу, представник В. Куціна наполягав, що відчуження його коштів у Приватанку по суті було конфіскацією майна, що, на його думку, суперечить с. 41 Конституції, оскільки для конфіскації було потрібне рішення суду (якого не було).

Водночас Верховний Суд дійшов висновку, що рішення Апеляційного суда Дніпропетровської області про відмову у задоволенні позовних вимог В. Куціна до Приватбанку є правомірним

Автор: Администратор
×

Поширюючи у соцмережах,
ви допомогаєте нам!

Догори