Завантажте мобільний додаток сайту

Як повідомляв раніше Nikopolnews, під Нікополем біля села Старозаводське завершили будівництво сонячної електростанції, яка стала найпотужнішою в Україні та увійшла у трійку найбільших в Європі.

Новости Никополя. Новости Марганца. Новости Покрова. Никополь. Марганец. Покров. Новини Нікополя. Новини Покрова. Новини Марганця.

Згідно інформації, отриманої Nikopolnews на сайті Дніпропетровської обласної державної адміністрації, на повну потужність станцію планують запустити вже у березні.

Будівництво тривало менше року. Близько 750 тис панелей вироблятимуть майже 200 МВт електроенергії.

Голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко зазначив:

За сонячною енергетикою – майбутнє. Дніпропетровщина – у лідерах країни з використання цього виду енергії. На її будівництво Нікопольської СЕС не пішло жодної копійки з державного чи обласного бюджетів. Все – коштом інвесторів. 

Будівництво гігантського об’єкта розгорнулося у квітні 2018-го на майданчику в 400 га. Колись це був рудний кар’єр, та вже декілька десятиліть там нічого не добували. А для сільського господарства ґрунт був непридатний. Тож саме ці землі обрали під майбутню електростанцію.

Роботи стартували відразу після підписання угоди між інвесторами – українською компанією ДТЕК і китайською China Machinery Engineering Corporation (CMEC).

Наша компанія має великий досвід будівництва сонячних електростанцій в різних країнах світу. Але цей проект – найбільший, тож є великим викликом для нас. Маємо намір і надалі розвивати «зелену енергетику», адже це дуже перспективний напрям,

- сказав генеральний директор СМЕС Чжан Чунь.

Потужності станції достатньо, аби забезпечити електрикою приблизно два середніх українських міста. Наприклад, таких як Нікополь та Марганець.

На відміну від інших джерел енергії, сонячна – екологічно чиста та невичерпана.

Даний об’єкт приноситиме Дніпропетровському регіону близько 20 млн грн щорічних податкових надходжень. Ще 10 млн грн виділятимуть на розвиток соціальної інфраструктури – за програмою соціального партнерства. Ці кошти підуть на ремонти шкіл, лікарень, придбання шкільних автобусів.

Автор: Администратор
×

Поширюючи у соцмережах,
ви допомогаєте нам!