Інклюзивно-ресурсний центр був відкритий в Нікополі в березні цього року. Заклад призначений для дітей з особливими навчальними потребами. Про це Nikopolnews дізнався з повідомлення прес-служби Нікопольської міської ради.

Новости Никополя. Новости Марганца. Новости Покрова. Никополь. Марганец. Покров. Новини Нікополя. Новини Покрова. Новини Марганця.

Згідно інформації, отриманої Nikopolnews, до категорій таких дітей відносяться діти з порушенням зору, слуху, опорно-рухового апарату, із затримкою психічного або інтелектуального розвитку, а також обдаровані.

В центрі працюють психологи, логопеди, дефектологи та вчитель-реабілітолог. Всього 14 кабінетів: з сенсорної інтеграції, лікувальної фізичної культури, АРТ-студія, логопедична та психологічна служби.
Крім того, в центрі існує служба раннього втручання, де навчаються малюки від народження до чотирьох років. Всі без винятку заняття тут проходять за активною участю батьків. 

Ми намагаємося показати батькам дітей з будь-якими порушеннями та індивідуальними особливостями, що у кожної дитини є свої сильні і слабкі сторонни. І що з будь-якої слабкої сторони можна зробити сильну і жити нарівні з іншими.

розповідає психолог центру Юлія Воронцова.

Фахівці центру використовують на заняттях різні дидактичні методи, та навіть авторські програми для розвитку маленьких вихованців. Наприклад, лікувальна фізкультура спрямована в першу чергу на те, щоб повернути дитині рухові навички, зміцнити м'язи та розвинути координацію рухів. Займаючись з педагогом-реабілітологом, малюки поступово стають більш активними та самостійними. 

АРТ-терапія або терапія мистецтвом дозволяє дитині виразити себе, свої почуття, досягти позитивних змін в інтелектуальному, емоційному та особистісному розвитку, що допомагає адаптуватися в оточуючому світі.
Кожний тиждень корекційно-розвиваючі заняття відвідують більше 400 маленьких нікопольців. Слід зазначити, що інклюзивно-ресурсний центр утримується за кошти місцевого бюджету і всі заняття проводяться безкоштовно.

 

Для зручності завантажте на телефон мобільний додаток сайту. завантажити
Автор: Администратор
×

Поширюючи у соцмережах,
ви допомогаєте нам!