Нікополь піднявся на 23 сходинки у незалежному рейтингу, складеному в рамках проекту «Прозорі міста». Про це Nikopolnews дізнався з повідомлення на сайті даного проекту. Якщо в минулому році ми займали 53 місце, то зараз перебуваємо на 30-му серед 100 найбільших міст України (маємо 40 балів проти минулорічних 28,6).

Згідно інформації, отриманої Nikopolnews, Нікополь також позначений як місто, що скористалося наданими раніше рекомендаціями щодо підвищення рівня прозорості.

Для зручності завантажте на телефон мобільний додаток сайту. завантажити

Проте, прагнути ще є багато до чого. Серед рекомендацій, які надають нам керівники платформи, такі:

Інформація про роботу органів місцевої влади (3,9 балів)

 • Рекомендується розміщувати на веб-сайті інформацію про детальний робочий план міськради. Рекомендуємо запровадити практику оприлюднення протколів засідання виконавчого комітету та за 20 робочих днів до розгляду оприлюднювати всі проекти рішень виконавчого комітету. Рекомендується зберігати архів з протоколами виконавчого комітету за 2 роки.

Доступ та участь (4,4 бали)

 • Необхідно оприлюднювати набори відкритих даних згідно з Постановою КМУ №835 та виключити з тексту регламенту ради норми, які обмежують доступ громадян до засідань постійних депутатських комісій ради. Необхідно оприлюднювати проекти рішень ради за 20 робочих днів до розгляду на пленарному засіданні.

Закупівлі (4 бали)

 • Рекомендується оприлюднити на офіційному сайті узагальнену інформацію про результати закупівель за попередні три роки (конкурентні/неконкурентні, допорогові/надпорогові, кількість та сума контрактів, топ закупівельники/переможці).

Житлова політика (2,5 бали)

 • Рекомендуємо утворити громадську житлову комісію та запровадити онлайн чергу здійснення капітальних та поточних ремонтів житлових будинків.

Бюджетування та контракти (2 бали)

 • Рекомендується оприлюднювати інформацію про розподіл видатків бюджету пооб'єктно. Потрібно затвердити Бюджетний регламент та оприлюднити в досупному та зрозумілому вигляді видатки бюджету окремо по кожній комунальній установі, організації, підприємству.

Гранти, виділення фінансів (1 бал)

 • Розробити та затвердити порядок проведення конкурсу з розподілу коштів між інституціями громадянського суспільства. Публікувати рішення про надання/відмову у наданні фінансування. Оприлюднювати на офіційному або спеціалізованому веб-сайті інформацію щодо оцінки (моніторингу) окремих проектів /заходів тощо, на які було надано фінансову підтримку по кожному з виконавчих органів.

Соціальні послуги (2 бали)

 • Рекомендуємо оприлюднити інформацію про те, яка цільова група та які послуги можна отримати в кожній установі, що надає соціальні послуги на території міста, а також запровадити онлайн чергу на прийом та отримання соціальних послуг.

Кадрові питання (3 бали)

Потрібно оприлюднювати на офіційному веб-сайті протокол засідання конкурсної комісії з відбору кадрів для виконавчих органів міської ради, а також персональний склад комісії.

Професійна етика та конфлікт інтересів (1 бал)

 • Рекомендуємо затвердити Правила врегулювання конфлікту інтересів та Кодекс етики службовців та працівники комунальних підприємств, установ і організацій. Слід оприлюднити відомості про результати розгляду повідомлень від викривачів про конфлікт інтересів чи неетичну поведінку службовців або депутатів, чи можна ознайомитися з реагуванням та вжитими заходами

Землекористування та будівельна політика (6 балів)

 • Рекомендується проводити публічні конкурси (аукціони). Необхідно оприлюднити генеральний та детальний план території.

Комунальні підприємства (2 бали)

 • Необхідно оприлюднювати фінансові звіти комунальних підприємств. Рекомендуємо провести зовнішній незалежний аудит комунальних підприємств та утворити наглядові ради в комунальних підприємствах Рекомендується опублікувати біографії керівників комунальних підприємств та структуру, принципи формування і розмір винагороди адміністрації (головного офісу) підприємств. Необхідно оприлюднити інформацію про тарифи та порядок їх формування на послуги, які надаються підприємства, товари, які воно продає, та роботи, які виконуються.

Комунальне майно (3,7 балів)

 • Необхідно оприлюднити результати та протоколи продажу чи передачі в оренду комунального майна, а також запровадити систему електронних аукціонів.

Освіта (3,5 балів)

 • Рекомендується опублікувати на офіційному або спеціалізованому сайті правила прийому дітей до дитячих дошкільних закладів. Необхідно запровадити електронну чергу до ЗОШ і ЗОСШ та можливість зареєструватись онлайн в позашкількні навчальні заклади.

*У дужках вказана кількість балів, отримана по кожному пункту діяльності органів самоврядування.

Слід зазначити, що перше місце у незалежному рейтингу від листопада 2018 року займає Дрогобич з майже 87 балами. Наші сусіди Покров та Марганець – на 6 і 76 місці відповідно. Замикає рейтинг (тобто знаходиться на сотому місці) Новомосковськ.

Подивитися рейтинг повністю можна тут

Автор: Администратор
×

Поширюючи у соцмережах,
ви допомогаєте нам!

Догори