У дні 85 річниці пам`яті жертв голодомору духовенсво Української Православної Церкви Київського Патріархату разом з представниками Ради Церков вперше звершило панахиду на місці масового захороненя під час голодомору та політичних репресій в Нікополі по вул. Войкова (колишнє с. Сулицьке, 1-й квартал).

Новости Никополя. Новости Марганца. Новости Покрова. Никополь. Марганец. Покров. Новини Нікополя. Новини Покрова. Новини Марганця.

Про це Nikopolnews дізнався від прес-служби Нікопольського благочиння УПЦ КП.

Старожили свідчили про те, що в правому куту цвинтаря були вириті великі ями, куди візники скидали трупи людей. Багато померлих возили весною, менше літом.

Пізніше комуністи влаштували на цьому місці агітмайданчик.

Коли після війни тягнули труби від насосної станції і вирили траншею на цвинтарі, то натрапили на одну із таких великих братських могил і люди бачили багато кісток і черепів. Потім тут проклали труби і все це зарили в землю.

Але горби над деякими такими могилами залишились, їх видно і зараз.

Очолив Панахиду Нікопольський благочинний Української Православної Церкви Київського патріархату ієромонах Меркурій (Скороход). Разом із ним співслужили священник РКЦ отець Збігнєв Бескур, ребе Олександр Пархоменко, пастор АСД Віктор Хлонь. До спільної молитви долучилися вихованці Недільних шкіл.

З історичною довідкою звернувся ініціатор заходу, історик нашого краю Мирослав Петрович Жуковський.      

    

Для зручності завантажте на телефон мобільний додаток сайту. завантажити
Автор: Администратор
×

Поширюючи у соцмережах,
ви допомогаєте нам!