Вже завтра – 9 травня. Багато хто з нікопольців візьме участь у святкуванні Дня Перемоги. Поліція попереджає про недопустимість використання в цей дені (та інші) забороненої символіки. За це передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Згідно інформації, отриманої Nikopolnews на сайті Національної поліції, ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», забороняє використання, поширення та публічне використання комуністичної та нацистської символіки.

Для зручності завантажте на телефон мобільний додаток сайту. завантажити

Вказана пряма заборона стосується, в тому числі, і георгіївської (гвардійської) стрічки. Відповідно до ст. 173-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення за такі протиправні дії правопорушнику загрожує до 5100 гривень штрафу  або адміністративний арешт строком до 15 діб з конфіскацією забороненої символіки чи предметів, які містять її зображення.

Згідно зі ст. 436-1 Кримінального кодексу України, виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів передбачена кримінальна відповідальність – до десяти років ув’язнення з конфіскацією майна або без такої.

Тож правоохоронці закликають громадян утриматися від використання забороненої символіки тоталітарних режимів, особливо під час масових заходів 8 та 9 травня.

Автор: Администратор
×

Поширюючи у соцмережах,
ви допомогаєте нам!

Догори