Завантажте мобільний додаток сайту

Сьогодні в Нікополі відбудеться обряд освячення першої і єдиної поки що в місті каплички Православної Церкви України. На місці події знаходиться кореспондент Nikopolnews.

Новости Никополя. Новости Марганца. Новости Покрова. Никополь. Марганец. Покров. Новини Нікополя. Новини Покрова. Новини Марганця.

Згідно інформації, отриманої Nikopolnews, біля каплички в старій частині вже зібралося місцеве духовенство на чолі з Благочинним Нікополя і району ієромонахом Меркурієм (Скороходом). Підходять парафіяни та просто небайдужі нікопольці.

Козаки готують традиційний куліш.

Всі чекають на архієрея Православної церкви України, єпископа Дніпропетровського і Криворізького Симеона, який звершить обряд освячення. Заради цієї події він спеціально їде з Дніпра.

Подія справді визначна, адже до цього у Нікополі не було жодної типової культової споруди ПЦУ. Маємо лише декілька храмів – і усі в пристосованих приміщеннях. Тепер у тих, кому не байдуже, якою мовою читають проповіді священнники, є своя капличка. Дуже затишна і гарна, виконана в українському стилі, вона органіччно вписалася в «інтер`єр» старої частини, і ніби нагадує про те, що тут колись був козацький храм. На жаль, знесенний більшовиками...

Капличку звели нещодавно на кошти мецената Євгена Романченка. Детальніше про це можна почитати тут і тут.

Никополь, Нікополь, Марганец, Марганець, Покров

×

Поширюючи у соцмережах,
ви допомогаєте нам!