Статус дитина, яка постраждала від воєнних дій та збройних конфліктів (надалі - статус) надається відповідно до Закону України «Про охорону дитинства» та постанови КМУ від 05 квітня 2017 року № 268 «Про затвердження Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів». Про це Nikopolnews дізнався з повідомлення Нікопольського міського центру соціальних служб для дітей та молоді.

Згідно інформації, отриманої Nikopolnews, право на отримання статусу мають діти віком від народження до 18 років, які на момент початку проведення антитерористичної операції/ операція об’єднаних сил не досягли 18 років.

Для зручності завантажте на телефон мобільний додаток сайту. завантажити

Найчисельнішою групою дітей, які мають права на встановлення статусу, - це діти із числа внутрішньо переміщених осіб, які проживали в населених пунктах Донецької і Луганської областей, на території яких проводилася антитерористична операція / операція об’єднаних сил.

Дитина, яка внаслідок воєнних дій та збройного конфлікту отримала поранення, контузію, каліцтво, зазнала фізичного, сексуального, психологічного насильства, була викрадена або незаконно вивезена за межі України, залучалася до участі у військових формуваннях або незаконно утримувалася, в тому числі у полоні – має право на отримання відповідного статусу.

Дитина або її законний представник в інтересах дитини звертається до служби у справах дітей за місцем взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Законні представники – це батьки, прийомні батьки, батьки – вихователі, опікун, піклувальник, вітчим, мачуха.

Дитина може самостійно звернутися до служби у справах дітей за умови досягнення нею 14 років.

Копії документів, які необхідно надати службі у справах дітей для отримання статусу:

При собі необхідно мати оригінали відповідних документів!

1. Копію свідоцтва про народження або паспорта дитини.

2. Копія документа, що посвідчує особу заявника.

3. Копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

4. Копію документа, що підтверджує повноваження законного представника дитини (для батьків – свідоцтво про народження дитини, для прийомних батьків, батьків – вихователів, опікунів, піклувальників – документ, що підтверджує повноваження стосовно дитини).

В залежності від шкоди, якої зазнала дитина, мають бути подані додаткові документи.

Для дитини, на яку поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

  • копія свідоцтва про смерть та копія посвідчення з написом «Посвідчення члена сім'ї загиблого».
  • документ про безпосередню участь особи, яка захищала незалежність, сувернітет і територіальну цілісність України та брала участь в АТО/ООС у період її проведення.

До служби у справах дітей самостійно для отримання статусу також може звернутися повнолітня особа, якій під час проведення АТО/ООС не виповнилося 18 років.

Служба у справах дітей Нікопольської міської ради чекає відповідну категорію дітей та осіб за адресою: м. Нікополь, вул. Електрометалургів, буд. 17/1, кабінет. № 3.

×

Поширюючи у соцмережах,
ви допомогаєте нам!

Догори