Завантажте мобільний додаток сайту

У Нікополі почалися роботи по встановленню каплички ПЦУ у старій частині міста, свідком яких став кореспондент Nikopolnews.

Новости Никополя. Новости Марганца. Новости Покрова. Никополь. Марганец. Покров. Новини Нікополя. Новини Покрова. Новини Марганця.

Згідно інформації, отриманої Nikopolnews, капличку встановлюють на місці Свято-Покровського козацького собору, який до спалення його більшовиками належав Українській Автокефальній Церкві. Тобто місце обрано не просто так.

Роботи розпочалися вчора, 21 березня, і цей день можна назвати історичним, адже капличка стане першою у Нікополі від Православної церкви України. Наше місто має багато храмів і капличок, але переважна більшість їх – Московського патріархату. Віряни ж ПЦУ мають лише декілька храмів у пристосованих помешканнях. Окремо розташованої церковної споруди у Нікополі немає жодної. Парафіяни сподіваються, що тепер буде. Що паростки української релігійної культури, з якими так важко на сході держави, не будуть розтоптані…

Ось такий приблизно вигляд матиме капличка

Капличка, встановлена у рік отримання Україною Томосу, стане гарним подарунком до цієї події.

Місце для її розташування та встановлений поклонний хрест ще на початку серпня минулого року освятив Керуючий Дніпровською єпархією Преосвященнійший Владика Симеон разом з собором духовенства у присутності парафіян та та представників місцевої влади. Кожної неділі нікопольське духовенство разом з віруючими звершували тут богослужіння за створення в Україні єдиної Помісної Церкви.

Капличку буде встановлено за кошти меценатів.

Нагадаємо, силами АТОвців та інших патріотичних представників нікопольської громади, у нашому місті не так давно був зведений на честь полеглих воїнів-захисників храм святого праведного  Петра Калнишевського. Серед його фундаторів – загиблий на Донбасі Микола Гайдук.

×

Поширюючи у соцмережах,
ви допомогаєте нам!