Як повідомляв вчора, 5 листопада, Nikopolnews, у Нікополі виник певний конфлікт інтересів з приводу запланованої реконструкції парку Перемоги. Багатомільйонний проект, розроблений областю, не передбачає місця для побудови на парковій території культурно-історичного комплексу «Микитинська Січ», про яку багато хто в Нікополі мріє давно. Даний факт обурив і схвилював козацьку спільноту, людей, що намагаються розвивати в Нікополі туризм, та інших прихильників Січі у парку.

Згідно інформації Nikopolnews, незважаючи на те, що тендер на реконструкцію вже проведений, активісти спробують добитися перегляду проекту та внесення змін у нього. З цією метою вони підготували звернення на ім’я міського голови Нікополя Андрія Фісака, голови Дніпро ОДА Валентина Резниченка та голови Дніпропетровської обласної ради Глеба Пригунова.

Для зручності завантажте на телефон мобільний додаток сайту. завантажити

На даний момент, до 8 листопада, йде збір підписів, а далі звернення будуть направлені адресатам. Нікопольців просять ознайомитися з текстом і підтримати ініціативу.

Отже текст зверення:

«Звертаємось до Вас із важливого для Нікополя та регіону питання - реконструкції міського парку Перемоги та будівництва Історико-археологічного і туристично-екскурсійного комплексу “Микитинська Запорозька Січ”. На сьогодні ми констатуємо, що в проектній документації парку є вкрай негативний факт - вилучено місце для будівництва вищеназваного комплексу, яке було у першому варіанті схеми зонування паркової території.

Проект реконструкції без Січі

Питання відновлення історичної справедливості зараз особливо актуальне з огляду на те, що Україна боронить свою землю від загарбників так само, як робило це козацьке військо протягом трьох віків. Саме п`ять найвідоміших із семи Запорозьких Січей XVI - XVIII століть знаходились у Нікопольському регіоні і це є дуже важливим не тільки для нашої області, що готується бути перейменованою у Січеславську, але і для всієї незалежної України.

Наше місто входить до офіційного Списку історичних населених місць України (затвердженого у 2001 р. Урядом України), згідно якого воно є найбільш стародавнім містом Дніпропетровської області. Згідно археологічних розкопок і картографічних досліджень в центрі сучасного Нікополя розташовувалася Микитинська Січ Війська Запорозького (1639-1652 рр.), від якого веде свій початок наше місто. Саме у цій Січі був обраний Гетьманом України Богдан Хмельницький (1648 р.). Саме тут він розпочав Визвольну війну українського народу середини XVII століття. Тому Микитинська Січ є Першою Гетьманською столицею Богдана Хмельницького та Української Козацької Держави (1648-1775 рр.). У 2018 році виповнилося 370 років цим видатним подіям.

Зробимо короткий екскурс в історію питання. У 2008 році за грантовою підтримки Уряду Сполучених штатів Америки був створений дизайн-проект Історико-археологічного і туристично-екскурсійного комплексу “Микитинська Запорозька Січ” (розробник - Нікопольська філія ДП "Дніпроцивільпроект"). За певних обставин і в зв’язку із зміною у 2010 році Президента України реалізація проекту була заморожена. В нових політичних умовах у вересні 2016 р. на звернення керівництва Дніпропетровської ОДА Нікопольський міський голова А. П. Фісак підготував і направив ОДА - інвест.пропозицію щодо будівництва Микитинської Січі.

Згідно проекту мають бути відтворені побут та дух Микитинської Січі шляхом створення дерев`яної Церкви, Дому кошового отамана, Канцелярії, Комори, Куренів, Сторожових веж, Кургану зі сторожовою вишкою, крамниць та дерев‘яного частоколу... Січ має стати місцем проведення патріотичних та етнографічних всеукраїнських фестивалів.

Об`єкт планується як філія КЗ "Нікопольський краєзнавчий музей".

Слід зазначити, що під час підготовки першого проекту реконструкції парку Перемоги - за пропозицією виконкому міськради і громадських козацьких організацій краю проектантами було передбачено в проекті реконструкції територія для комплексу “Микитинська Запорозька Січ”. Але після того Дніпропетровською обласною державною адміністрацією за невідомих нам причин цей проект був відхилений. На повторне замовлення ОДА був створений новий модерновий та креативний проект, в якому МІСЦЕ для вище згаданного козацького комплексу взагалі не передбачається. Там, де мала бути “Микитинська Запорозька Січ” буде сучасна тротуарна плитка і тематичні майданчики.

ОТЖЕ НА ПІДСТАВІ ВИЩЕ НАВЕДЕННОГО ЗВЕРТАЄМОСЯ ДО ВАС З ПРОХАННЯМИ:

НА ПЕРШОМУ ЕТАПІ:

• Забезпечити коригування проектної документації реконструкції парку Перемоги щодо повернення до схеми його зонування місця для будівництва Історико-археологічного та туристично-екскурсійного комплексу "Микитинська Запорозька Січ".

• Просимо Вас обов’язково врахувати у вище названому проекті благоустрій місця проведення археологічних розкопок захисного рову Микитинської Запорозької Січі (див. Додаток №3).

НА ДРУГОМУ ЕТАПІ:

• Просимо Вас та депутатів облради профінансувати за механізмом співфінансування проектно-кошторисну документацію та саме будівництво комплексу "Микитинська Запорозька Січ".

Зазначимо, що окрім аспекту сприяння національно-патріотичному вихованню громадян України (що регламентується відповідними Указами Президента) є надважливим економічний ефект для Нікополя від спорудження такого великого туристичного об'єкту:

Туристична індустрія забезпечує 10 відсотків усіх валових надходжень світу, тож є у десятці найбільших світових індустрій. Також відомо, що за українською статистикою Кабміну кожні 24 туриста створюють одне робоче місце. При 100 000 туристів щорічно у Нікополі та регіоні буде створено 4100 робочих місць у сферах, що відносяться до туристичної індустрії (кафе, готелі, транспортні компанії, турагенції, виробники і продавці сувенірів, страхові компанії, приватні та державні музеї, розважальні центри, автосервіси, магазини, різні туристичні об'єкти, побутові послуги та ін.).

Бюджети всіх рівнів поповняться додатковими надходженнями.

Інфраструктура міста і всього Нікопольського регіону покращиться.

Відтік кадрів та загалом мешканців сповільниться. Підвищиться рівень місцевого патріотизму.

Дніпропетровщина (а в майбутньому Січеславщина) відновить історичну справедливість як центр українського державотворення і сучасний оборонний форпост України (від доби запорозького козацтва до наших буремних часів). Шкода, що на сьогодні в свідомості українського суспільства не Дніпропетровщина, а місто Запоріжжя (де Січі насправді ніколи не було) ототожнюється із головним образом пам’яті про Запорозьке козацтво...

Маємо надію на те, що коригування проекту відбудеться швидко - до початку реконструкції парку Перемоги у 2018 році. Реконструкція парку є важливою не тільки для мешканців нашого Нікопольського регіону, а і для його туристичної привабливості, оскільки парк є офіційним об’єктом культурної спадщини України і об’єктом туристично-екскурсійних маршрутів області, затверджених ОДА.

Нікопольці сподіваються бути почутими, історична справедливість має бути відновлена! Очікуємо на офіційну відповідь на наше звернення».

Звернення вже підписали:

  • ГО “Рада отаманів Війська Запорозького Низового”                 
  • ГО “Нікопольська Січ”                
  • ГО “Союз десантників Нікополя”                         
  • ГФ “Сотня територіальної оборони Нікополя»                            
  • Козацький Благодійний фонд "Меморіал Славетного Кошового Отамана Війська Запорозького Низового Івана Дмитровича Сірка"                     
  • ГС “Асоціація учасників бойових дій Нікопольщини”                
  • БО БФ "Нікополь туристичний"                            
  • ГО «Нова Січ», Токівський курінь Петра Калнишевського                      
  • ГО “Нікопольська міська організація Ветеранів боротьби за незалежність України”                              
  • МО “ПЛАСТ”                   

Щоб підписати звернення, треба зателефонувати 050 734 88 84, 093 302 22 30 і домовитись про зустріч з ініціаторами.

Автор: Администратор
×

Поширюючи у соцмережах,
ви допомогаєте нам!

Догори