Завантажте мобільний додаток сайту

Міністерство юстиції та Пенсійний фонд запустили обмін даними з реєстрів через автоматичну електронну систему «Трембіта». Про це NikopolNews дізнався з повідомлення прес-служби Міністерства цифрової трансформації.

Згідно інформації, отриманої Nikopolnews, після впровадження нової системи обмін даними відбуватиметься швидше і без прямої участі людини. Так Пенсійний фонд зможе швидше отримувати дані про смерть осіб, виділяти соціальну допомогу на поховання і припиняти виплату пенсій померлим.

«Впровадження національної платформи обміну даними є важливим кроком на шляху до цифровізації держави і поліпшення системи державного управління. Сьогодні ж ми представляємо автоматичний обмін даними з Пенсійним фондом, який унеможливить будь-які махінації з пенсіями померлих людей », — зазначив Міністр юстиції України Денис малюська. 

До недавнього часу обмін даними відбувався в ручному режимі і процес міг займати до десяти робочих днів. У Мінціфре вважають, що нова система допоможе уникнути технічних помилок і різного роду махінацій з пенсіями померлих людей.

Відтепер, завдяки Трембіті, верифікація даних відбувається автоматично за такими методами:

  1. Перевірка відомостей про смерть фізичних осіб за актовим записом (постійний онлайн доступ);
  2. Запит на формування набору відомостей про смерть фізичних осіб за період (дані за минулу добу викладатимуться в реєстр);
  3. Отримання набору відомостей про смерть фізичних осіб за період на базі попередньо зареєстрованого запиту (звірка відбувається довший термін, але не більше, ніж 30 днів; звірка таких даних вже частково проведена).

Обмін даними має високий рівень захищеності завдяки підписанню електронною печаткою та шифруванню всіх даних, що передаються, а також протоколюванню подій, контролю доступу до вебсервісів і вжиттю заходів, спрямованих на протидію атакам, типу «відмова у обслуговуванні», що гарантується національною системою «Трембіта».

За необхідності уточнення інформації, ПФУ матиме можливість звернутись додатково до інших інстанцій.

Міністерство юстиції зі свого боку продовжує інтегрувати свої ресурси до системи «Трембіта». Нещодавно спеціалісти налагодили електронну взаємодію з НАЗК, завдяки чому перевірка декларацій тепер може відбуватися в автоматичному режимі.

У найближчих планах вдосконалення взаємодії передбачено створення картки застрахованої особи (така картка буде оформлятися при народженні дитини), а також одержання інформації про втрату годувальника.

NNS - Національна служба новин. Останні події в Україні та світі

×

Поширюючи у соцмережах, ви допомогаєте нам!