Завантажте мобільний додаток сайту

Міністерство культури України ще в квітні 2019 року позбавило статусу 20 пам’яток історії Нікополя у зв’язку з декомунізацією. Про це NikopolNews дізнався з повідомлення керівника Благодійного фонду «Нікополь туристичний» Олега Фельдмана.

Згідно інформації, отриманої NikopolNews мінкульт наказом №298 визначив 20 пам`яток історії Нікополя, що не підлягають занесенню до Державного реєстру нерухомих пам`яток України.

Новости Никополя. Новости Марганца. Новости Покрова. Никополь. Марганец. Покров. Новини Нікополя. Новини Покрова. Новини Марганця.

«Нікополь туристичний» проаналізував, які саме пам`ятки культурної спадщини фактично підпали під декомунізацію та з якими подіями вони пов`язані.

Серед двадцятки позбавлених статусу об`єктів є пов`язані з:

  • місцями виступів революціонерів Коллонтай, Дибенка,
  • місцями вбивства штабіста Антипова, червоноармійця Круга, чекіста Антонова, освітянина Євдокимова, чиновника Калашнікова, голови Павлоградського виконкому Загребельного, голови райкому Куксіна, голови виконкому Остроухова,
  • місцем мітингу трудящих,
  • місцем роззброєння білокозаків.

Всі ці події відбувались у буремному 1919 році.

Зняли статус також з багатьох пам`ятників і пам`ятних знаків, зокрема - пам`яті учнів шкіл (№12, 1, 17, 16), які загинули у Великій Вітчизняній війні.

Без статусу опинився пам`ятний знак на місці розташування розвідзагону Українського штабу партизанського руху Південно-Західного фронту; пам`ятники воїнам-авіаторам (літак), воїнам 206 стрілецької дивізії, нікопольчанам-учасникам повстання на панцирнику "Потьомкін", воїнам-медикам 2-ї міської лікарні.

Також позбавлений статусу пам`ятник працівникам Південнотрубного заводу, які загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни, причому це сталося без згоди балансоутримувача об`єкту - компанії «Трубосталь».

Позбавлені статусу пам`яток історії пам`ятник воїнам-визволителям (танк) та пам`ятний знак на честь перемоги Другої Кінної армії над врангелівськими військами під Нікополем.

Це ще не всі пам`ятки історії Нікополя, яким чиновники планують надати аналогічний статус таких, що «не підлягають занесенню до Державного реєстру нерухомих пам`яток України».

Деякі із двадцятки нікопольських пам`яток все ж таки залишилися під захистом держави як об`єкти культурної спадщини. Але вже не як пам`ятки історії, а переважно як пам`ятки архітектури, бо вони мали одразу декілька статусів.

Тож під формальним захистом держави залишилися:

  • медичний коледж (Азово-Донецький банк по вул.Херсонській, 5);
  • колишня прокуратура, біля парку ім. Пушкіна по вул. Запорізькій, 14;
  • одноповерхова будівля Земської школи (школа №1, вул, Шевченка, 11);
  • Земська школа (школа №16);
  • Готель Мілкова (колишня міська міліція) по вул. Запорізькій, 8.

Також забудова площі Визволення (навколо скверу між вулицями Сірка, Отаманською, Запорізькою і Херсонською) залишилася пам`яткою містобудування місцевого значення.

Детальна інформація з наказу з адресами та фото ТУТ або ТУТ.

Повний Перелік пам`яток до вилученя 20 з них можна побачити за ПОСИЛАННЯМ

Автор: Администратор

Никополь, Нікополь, Марганец, Марганець, Покров

×

Поширюючи у соцмережах, ви допомогаєте нам!