никополь, нікополь, Нікополь, Никополь

Як повідомляв раніше Nikopolnews, у Нікополі на базі районної лікарні планують відкрити відділення гемодіалізу, що дозволить мешканцям міста та регіону отримувати життєво важливу медичну послугу без виснажливих поїздок до Дніпра.

Місцевою владою були озвучені строки відкриття відділення. Це листопад 2019 року. В приміщенні вже майже завершено ремонт, його необхідно облаштувати меблями та іншим обладнанням.

Новости Никополя. Новости Марганца. Новости Покрова. Никополь. Марганец. Покров. Новини Нікополя. Новини Покрова. Новини Марганця.

Про ситуацію, що має місце на даний момент, Nikoplnews дізнався з повідомлення прес-служби Нікопольської міської ради.

Згідно отриманої нами інформації ще 20 вересня 2019 року виконком Нікопольської міської ради отримав листа від в.о. голови Нікопольської райдержадміністрації щодо виділення коштів з міського бюджету м.Нікополя на організацію відкриття регіонального (м.Нікополь, Покров, Марганець, Нікопольський район) відділення гемодіалізу на базі КЗ «Нікопольська центральна районна лікарня» ДОР» на 24 місця (6 апаратів гемодіалізних та для гемодіафільтрації).

Це питання відразу було винесено постійною комісією з питань охорони здоров’я, соціального захисту та відділом охорони здоров’я Нікопольської міської ради на найближчу сесію Нікопольської міської ради 18 жовтня 2019 року. Депутатський корпус міста підтримав питання співфінансування цього проекту.

18 жовтня 2019 року було затверджено два рішення міської ради, а саме:

1. «Про затвердження змін до міської Програми «Поліпшення медичного обслуговування населення міста Нікополя на 2019-2023 роки», де у розділі 15 «Програма забезпечення та надання медичної допомоги хворим, які потребують замісної ниркової терапії (гемодіалізу)» було  передбачено обсяг співфінансування у розмірі 401,0 тис.грн. до кінця 2019 року та 139,0 тис. грн. в 1 кв. 2020 року.

2. «Про затвердження Договору про передачу міжбюджетних трансфертів – субвенції у 2019 році».

Також внесені відповідні зміни в бюджеті міста на 2019 рік.

Ці кошти будуть направлені на забезпечення відділення за умови співфінансування витратними матеріалами, оснащенням, медичним обладнання, меблями, для проведення замісної ниркової терапії методом гемодіалізу 12 хворим міста (цифра може змінюватись).

Але ще треба погодити питання співфінансування витрат із іншими територіальними одиницями.  Нікопольська влада очікує також регламентуючі документи від Департаменту, районної ради, райдержадміністрації.

Більшу частину витратних матеріалів, лікарських засобів для відділення буде закуповуватися Департаментом охорони здоров'я ОДА за рахунок державних коштів. Наразі проводяться тендерні процедури на суму близько 5900,0 тисяч грн. Вже сформовані штати відділення. У Нікополі сподіваються, що відділення гемодіалізу може бути  відкритим найближчим часом.

Для зручності завантажте на телефон мобільний додаток сайту. завантажити
×

Поширюючи у соцмережах,
ви допомогаєте нам!