7 січня Благочинний Православної церкви України на Нікопольщині ієромонах Меркурій (Скороход) провів прес-конференцію для представників місцевих ЗМІ. Вона була присвячена Томосу, який Україна отримала вчора, 6 січня.

Перед прес-конференцією Благочинний дав ексклюзивне інтерв’ю Nikopolnews, в ході якого відповів на декілька наших питань. Найголовніше, звичайно «Які зміни очікуються в релігійному житті Нікопольщини у зв’язку із отриманням Томосу?» Мабуть, воно цікавить всіх парафіян православних церков міста та району, до якої б релігійної структури вони не відносилися.

Також ієромонах Меркурій (Скороход) розповів, чому саме керуючий Дніпровською єпархією був включений до складу української делегації, що літала до Константинополя за Томосом – чим таким особливим відзначилася наша область… Говорили і про церкву, яку планують почати будувати вже навесні на честь полеглих воїнів-захисників. І про недільну школу, яка нещодавно почала діяти при храмі Петра Калнишевського.

Українські священники з вихованцями недільної школи біля храму Петра Калнишевського

Під час прес-конференції журналісти мали змогу задати будь-які питання благочинному. І знову ж таки, найчастіше звучало те, яке хвилює більшість: «Чи буде перерозподіл впливу? Чи «віджиматимуться» храми у Московського патріархату?». Отець Меркурій запевнив, що жодні силові дії не припустимі. Вирішувати долю храмів будуть їх парафіяни. Релігійні громади вільні у своєму виборі. Вони можуть залишитись у лоні церкви з центром у Москві, а можуть перейти до церкви з центром у Києві (ПЦУ), яка тепер, після отримання Томосу, є повністю легальної і рівноправною серед 15 православних церков. 

Детальніше відповіді Благочинного дивіться у відео нижче.

Для зручності завантажте на телефон мобільний додаток сайту. завантажити

Автор: Администратор
×

Поширюючи у соцмережах,
ви допомогаєте нам!

Догори