7 січня Благочинний Православної церкви України на Нікопольщині ієромонах Меркурій (Скороход) провів прес-конференцію для представників місцевих ЗМІ. Вона була присвячена Томосу, який Україна отримала вчора, 6 січня.

Перед прес-конференцією Благочинний дав ексклюзивне інтерв’ю Nikopolnews, в ході якого відповів на декілька наших питань. Найголовніше, звичайно «Які зміни очікуються в релігійному житті Нікопольщини у зв’язку із отриманням Томосу?» Мабуть, воно цікавить всіх парафіян православних церков міста та району, до якої б релігійної структури вони не відносилися.

Для зручності завантажте на телефон мобільний додаток сайту. завантажити

Також ієромонах Меркурій (Скороход) розповів, чому саме керуючий Дніпровською єпархією був включений до складу української делегації, що літала до Константинополя за Томосом – чим таким особливим відзначилася наша область… Говорили і про церкву, яку планують почати будувати вже навесні на честь полеглих воїнів-захисників. І про недільну школу, яка нещодавно почала діяти при храмі Петра Калнишевського.

Українські священники з вихованцями недільної школи біля храму Петра Калнишевського

Під час прес-конференції журналісти мали змогу задати будь-які питання благочинному. І знову ж таки, найчастіше звучало те, яке хвилює більшість: «Чи буде перерозподіл впливу? Чи «віджиматимуться» храми у Московського патріархату?». Отець Меркурій запевнив, що жодні силові дії не припустимі. Вирішувати долю храмів будуть їх парафіяни. Релігійні громади вільні у своєму виборі. Вони можуть залишитись у лоні церкви з центром у Москві, а можуть перейти до церкви з центром у Києві (ПЦУ), яка тепер, після отримання Томосу, є повністю легальної і рівноправною серед 15 православних церков. 

Детальніше відповіді Благочинного дивіться у відео нижче.

Автор: Администратор
×

Поширюючи у соцмережах,
ви допомогаєте нам!

Догори