Відео моменту обвалу 12-поверхового будинку у Майамі: 99 людей ще не знайшли

У містечку Сарфсайд, що на околицях Майамі, штат Флорида в США, 24 червня стався обвал 12-поверхового будинку. З’явилося відео моменту катастрофи, передає NNS, посилаючись на Факти.

Наразі тривають пошуки зниклих безвісти. Місцева влада поки підтвердила загибель однієї людини. А ось кількість зниклих безвісти зросла у порівнянні з початковими даними вдвічі та становить на цей час 99 осіб.

Це кілька латиноамериканських сімей, зокрема рідна сестра першої леді Парагваю Софія Лопес Морейра, її чоловік та троє дітей. Представники єврейської громади Сарфсайда повідомили, що не можуть зв’язатися з 36 людьми, які проживали у 12-поверховому будинку «Чемплейн-Тауерс-Саут».

Члени 15 сімей змогли покинути багатоповерхівку самостійно ще до прибуття рятувальників. Трагедія сталася вночі. Люди спали. Їх розбудив гуркіт.

«Я спочатку не зрозумів, що відбувається. Було схоже на гуркіт грому. Я виглянув у вікно та побачив внизу купу уламків. Всюди були клуби пилу. Я розбудив дружину, і ми кинулися з квартири. Але коли я відкрив двері, сходового майданчика просто не було — якісь шматки бетону та арматури…» – розповів мешканець Баррі Коен.

Очевидці розповідають, що обвалення будинку нагадувало потужний землетрус. Повідомляється про те, що налякані мешканці викидали з вікон дітей, щоб врятувати їх. На землі біля будинку розклали матраци, та діти падали на них.

Рятувальникам поки вдалося витягнути зі зруйнованого будинку 36 осіб. Точну кількість мешканців назвати ніхто не може. Але їх не менше 400 осіб.

Будинок було зведено у 1981 році. Там було багато квартир з двома спальнями. Ще на початку червня рієлтори пропонували їх за 600−700 тисяч доларів. Ціна була немаленькою, тому багато квартир здавалися в оренду приїжджим. Люди жили у Сарфсайді, а засмагати та веселитися їздили до Маямі.

Причина обвалення не встановлена. Рятувальники, які дісталися до гаража, що розташовувався на нульовому поверсі, кажуть, що це приміщення затоплено. Експерти вважають, що це доводить версію повільного сповзання ґрунту. Це й призвело до обвалення багатоповерхівки, яка стояла дуже близько до води.

Тим часом американські телеканали показали відео моменту обвалення будинку, яке було зняте одним з користувачів Twitter.

Президент США Джо Байден оголосив режим надзвичайної ситуації у штаті Флорида. Це дозволить виділити фінансову допомогу штату з федерального фонду. Він також уповноважив Федеральне агентство з управління в надзвичайних ситуаціях сприяти здійсненню необхідних надзвичайних заходів та мобілізувати на свій розсуд обладнання та ресурси, що необхідні для пом’якшення наслідків обвалення будинку у Сарфсайді.

У рятувальній операції беруть участь близько 80 пожежних бригад. Вони прибули з Маямі. У самому Сарфсайде проживає менш як 6 000 осіб. Це невелике містечко.

У пошуку тих, що вижили, використовуються спеціально навчені собаки. Мер Беркетт заявив, що рятувальники працюватимуть стільки, скільки буде потрібно, щоб оглянути кожен камінь, кожну щілину.

До речі, нещодавно “NNS” писав:

Стала відома причина вибуху в будинку під Києвом – трагічні подробиці

To Top