Великобританія назвала Росію найбільшою загрозою нацбезпеці

Великобританія назвала Росію найбільшою загрозою національній безпеці, повідомляє NNS, посилаючись на Український дощ.

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон у вівторок 16 березня представив нову стратегію в сфері оборони, безпеки і зовнішньої політики, в рамках якої Росія названа головною загрозою для країни.

У комплексному огляді під назвою «Глобальна Британія в епоху конкуренції» Росія, Іран і Північна Корея охарактеризовані як «ворожі держави», а Китай – як головний комерційний конкурент.

Росію у документі названо “найбільшою загрозою” для безпеки країни, а Китай розглядається як найбільша державна загроза економічній безпеці.

В огляді Китай описується як “системний конкурент”, авторитарна система у якому розходиться з цінностями Британії та інших демократій. Водночас економічна сила КНР робить її важливим торговим партнером Британії, яка хоче зміцнити зв’язки в Індо-Тихоокеанському регіоні після Brexit.

«Росія залишиться головною прямою загрозою для Великобританії, – цитує текст документа канал CNN. – Росія є найсерйознішою загрозою в регіоні, і ми будемо працювати з союзниками по НАТО, щоб забезпечити єдиний відповідь з боку Заходу, поєднуючи військові, розвідувальні та дипломатичні зусилля ».

За даними CNN, для досягнення своїх цілей британський уряд хоче збільшити витрати на оборону на 24 мільярди фунтів стерлінгів (33,3 мільярда доларів) протягом наступних чотирьох років.

У тексті документа наголошується, що Великобританія стикається з ризиками з боку держав, що вже володіють ядерною зброєю або розвиваючих ядерний потенціал.

«Деякі держави зараз значно збільшують і диверсифікують свої ядерні арсенали, – йдеться в документі – це створює загрозу для стратегічної стабільності».

В рамках своєї стратегії стримування Великобританія збільшить кількість ядерних боєголовок до 260. Лондон буде вести спільну роботу з США, щоб забезпечити сумісність технологій.

Уряд Джонсона також має намір розвивати космічну програму, заявляючи, що космос стає важливою сферою комерційної та військової конкуренції.

У сфері освоєння космосу Великобританія істотно відстає від провідних космічних держав: США, Росії, Китаю, Індії і Євросоюзу. Тепер же Джонсон хоче зробити країну «значущим гравцем» в космічній гонці. У документі говориться, що Великобританія має намір створити Космічне командування до літа 2021 року, а до 2022 року розробити потенціал для запуску своїх супутників з Шотландії.

Великобританія також буде прагнути зберегти своє місце в якості однієї з провідних кібердержав світу, розвиваючи технології в сфері квантового обчислення і штучного інтелекту (ІІ).

To Top