Вчені з’ясували, скільки ще існуватиме Сонце

Вчені з’ясували, як довго проіснує Сонце. Фахівці описали докладний сценарій змін в Сонячній системі, повідомляє NNS, посилаючись на www.planetanovosti.com.

Абсолютно все у Всесвіті має кінець, і Сонце не виняток. Прийде час, коли зникне і воно, але люди про це вже не дізнаються.

У своїх дослідженнях вчені звертають увагу на таке явище, як планетарна туманність.

Планетарна туманність

Планетарна туманність представляє собою достатньо яскраву оболонку, яка складається з пилу і газу. Саме вона вказує на те, що позаду вже приблизно 90% активного життя будь-якої зірки. У такому разі зірка починає перетворюватися з червоного гіганта на білого карлика. Довгий час фахівці не могли сказати, чи трапиться щось подібне з Сонцем. Вони вважали, що його маса недостатня для того, щоб створити помітну планетарну туманність.

У 2018 році було проведено дослідження, яке показало, що саме цей варіант смерті Сонця є найбільш імовірним. Воно має середній розмір і відноситься до числа жовтих карликів, але насправді горить яскравим білим кольором. Сонце складно назвати карликом, адже воно приблизно в 109 разів ширше нашої планети. Складається зірка з певного набору газів, які розташовуються в плазмі. У свою чергу плазма являє собою речовину, що нагадує деякою мірою газ, але при цьому з великою кількістю іонізованих частинок.

Вивчаючи багато інших зірок, фахівці прийшли до висновку, що Сонце може померти приблизно через 10 мільярдів років. Але до цього трапиться багато інших подій. Наприклад, через 5 мільярдів років світило стане червоним гігантом. Його ядро почне поступово розширюватися і поглинати все на своєму шляху, поки не досягне орбіти Марса. До того часу людство вже не буде існувати, якщо не знайде спосіб, як покинути Землю.

До речі, нещодавно “NNS” писав:

Вчені назвали вік, в якому віці люди найчастіше набирають зайву вагу

Небезпечна краса: отруйні рослини в Україні, про які варто знати

Україна вичерпала запас природних ресурсів на 2021 рік: тепер беремо в борг у природи

 

To Top