У США дайвер опинився у пащі кита

У штаті Массачусетс в США сталася резонансна подія. Досвідчений дайвер Майкл Пекард опинився у пащі кита, коли пірнув у воду, передає NNS, посилаючись на канал 24.

На щастя, тварина виплюнула людину в океан.

Пекард стрибнув з човна в акваланзі і відчув “величезний удар і як все затемнилося”. Чоловік вирішив, що на нього напала біла акула, однак згодом він побачив, що в риби немає зубів.

Тоді я зрозумів: “Боже мій, я в роті кита, і він намагається мене проковтнути. Ось і все, я помру”, – розповів Пекард

Він зізнався, що в той момент думав лише про дружину та двох малолітніх синів.

Раптом кит піднявся на поверхню і почав крутити головою.

“Мене просто кинули в повітря і я приземлився у воді. Я був вільний і просто плавав. Я не міг повірити”, – розповів дайвер.

Далі Пекарда затягнув на човен член його команди.

Чоловік зізнався журналістам, що після інциденту не планує закінчувати свою 40-річну кар’єру, попри всі вмовляння дружини. До речі, дайвер відбувся лише підозрою на вивих коліна.

Чому кит проковтнув чоловіка і які шанси вижити?

Горбаті кити зазвичай харчуються, широко розкриваючи рот, щоб поглинати якомога більше риби. Вчені припускають, що інцидент з Пекардом трапився випадково. За словами фахівців, для кита “практично нечувано проковтнути людину”.

Якщо дайверу «пощастило» потрапити до китової пащі, то спочатку він здивується непроглядній пітьмі і воді навколо, повної риби та інших дрібних істот. Потім відчує, як кит випускає всю воду через китовий вус. Під ногами людини залишиться лише в’язка рідина, яку кит намагатиметься проковтнути. Тут варто заспокоїтися, тому що, незважаючи на гігантські розміри ссавця, його горло не більше 20 сантиметрів, і людина просто не зможе протиснутися далі. Далі кит спробує виплюнути все зайве, що не пройшло в горло, дайвера в тому числі. Це може бути порятунком для дайвера, якщо до цього часу запас кисню у нього не вичерпався, обладнання не підвело і, що важливо, кит не пірнув занадто глибоко.

Але і тут не варто панікувати. Найчастіше кити під час годування не опускаються нижче, ніж на 20 метрів, а тому з’являється шанс дістатися до поверхні живим і неушкодженим. Простіше кажучи, кит прополоще у роті дайвера, а потім виплюне.

Довідка. Горбаті кити виростають до 13 – 16 метрів, а вага може становитиме близько 36 тонн. За даними Всесвітнього фонду дикої природи, у світі таких китів є близько 60 тисяч. Вікіпедія пише, що горбаті кити інстинктивно захищають інших морських істот та людей від акул.

До речі, нещодавно “NNS” писав:

Екс-голова розвідки України трагічно загинув у Єгипті

To Top