Купити квартиру в Дніпрі

Без категорії

[:ru]В Нигерии похитили более 300 школьниц. Как это произошло?[:ua]У Нігерії викрали понад 300 школярок. Як це сталося?[:]

[:ru]Более 300 девочек похитили неизвестные боевики из школы-интерната на северо-западе Нигерии, сообщает НСН ссылаясь на ВВС Украина.

Полиция считает, что школьниц отвезли в лес. Это произошло в Джангеби штат Замфара, в пятницу утром.

Президент Мухаммаду Бухари осудил похищение, назвав его “бесчеловечным и абсолютно неприемлемым”.

“Власть не поддастся на шантаж со стороны бандитов, которые нападают на невинных школьников ради огромных выкупов. Наша главная цель – сохранить заложников живыми и невредимыми”, – заявил он.

По словам президента, власть может применить против бандитов “огромные силы”, но есть опасения, что школьниц могут использовать как “живой щит”.

На прошлой неделе в соседнем Нигере боевики похитили по меньшей мере 42 человека, среди них – 27 школьников. Их до сих пор не освободили.

В 2014 году боевики “Боко Харам” похитили 276 школьниц на северо-востоке Нигерии. Эта радикальная исламистская группировка выступает против светского образования, его члены часто нападают на школы и другие образовательные учреждения.

Но за последними нападениями, вероятно, стоят обычные бандиты.

[:ru]В Нигерии похитили более 300 школьниц. Как это произошло?[:ua]У Нігерії викрали понад 300 школярок. Як це сталося?[:]

Как это произошло?

Нападение произошло в пятницу в час ночи по местному времени (полночь по Гринвичу). Как рассказал местному новостному агентству один из преподавателей, группа вооруженных людей приехала в школу на пикапах и мотоциклах. По его словам, некоторые из нападавших были одеты в униформу государственных органов безопасности.

Боевики ворвались в общежитие, разбудили школьниц и повели их в лес

Другие свидетели говорят, что боевики пришли пешком, их было более ста.

“Они сломали школьные ворота и выстрелили в охранника. Потом вошли в общежитие, разбудили девочек и сказали им, что пришло время молитвы. Девочки плакали. Боевики собрали их и повели в лес. По дороге они стреляли в воздух”, – рассказал ВВС очевидец.

Убитые горем родители собрались возле школы, некоторые из них отправились в джунгли искать своих дочерей, говорят свидетели.

[:ru]В Нигерии похитили более 300 школьниц. Как это произошло?[:ua]У Нігерії викрали понад 300 школярок. Як це сталося?[:]

Один из учителей сказал ВВС, что из 421 ученицы в школе остались только 55.

Для поиска похищенных в Джангеби привлекли усиленные наряды полиции и военные подразделения.

В ЮНИСЕФ заявили, что возмущены и расстроены очередным массовым похищением школьниц в Нигерии.

Кто за этим стоит?

Пока ни одна группировка не взяла на себя ответственность за похищение.

Вооруженные группы, действующие в штате Замфара, часто похищают людей с целью выкупа.

В декабре прошлого года в соседнем штате Кацина боевики захватили более 300 мальчиков. Звучали предположения, что за похищением может стоять “Боко Харам”, хотя это группировка действует преимущественно в других штатах – за сотни километров на восток.

Тогда предположение о причастности к похищению “Боко Харам” не подтвердились, и после переговоров детей отпустили.

[:ru]В Нигерии похитили более 300 школьниц. Как это произошло?[:ua]У Нігерії викрали понад 300 школярок. Як це сталося?[:]

Почему в Нигерии похищают школьников?

Комментирует корреспондент ВВС Мейоні Джонс:

Каждый раз, когда боевики берут в заложники детей из школ на севере Нигерии, вспоминают о массовом похищении девочек группировкой “Боко Харам” из города Чибок.

Подобные ситуации случались и раньше, но они не получили широкой огласки и никогда не касались девочек.

Но общее внимание, вызванное кампанией #BringBackOurGirls (“Верните наших дочерей”), показало вооруженным группировкам, что массовое похищение детей может стать надежным способом давления на власть, в частности с требованием выкупа, хотя сама власть это отрицает.

Правительство, похоже, не имеет стратегии по предотвращению таких инцидентов.

Правда, две недели назад власти штата Замфара предложила похитителям в обмен на раскаяние амнистию и материальную поддержку.

Это спорная стратегия, но она дала определенные положительные результаты в дельте Нигера, где после аналогичной амнистии в 2009 году уровень преступности снизился.

Правительство пока заявляет, что не будет вести переговоры с преступниками.

Тем временем школы в сельской местности на севере Нигерии сейчас еще более уязвимы, чем когда-либо.

У Леді Гаги зі стріляниною викрали бульдогів. Вона оголосила нагороду в півмільйона доларів

 [:ua]Понад 300 дівчаток викрали невідомі бойовики зі школи-інтернату на північному заході Нігерії, повідомляє НСН, посилаючись на ВВС Україна.

Поліція вважає, що школярок відвезли в ліс. Це сталося у Джангебі штат Замфара, в п’ятницю вранці.

Президент Мухаммаду Бухарі засудив викрадення, назвавши його “нелюдським і абсолютно неприйнятним”.

“Влада не піддасться на шантаж з боку бандитів, що нападають на невинних школярів заради величезних викупів. Наша головна мета – зберегти заручників живими й неушкодженими”, – заявив він.

За словами президента, влада може застосувати проти бандитів “величезні сили”, але є побоювання, що школярок можуть використати як “живий щит”.

Минулого тижня у сусідньому Нігері бойовики викрали щонайменше 42 людини, серед них – 27 школярів. Їх досі не звільнили.

У 2014 році бойовики “Боко Харам” викрали 276 школярок на північному сході Нігерії. Це радикальне ісламістське угруповання виступає проти світської освіти, його члени часто нападають на школи та інші освітні установи.

Але за останніми нападами, імовірно, стоять звичайні бандити.

[:ru]В Нигерии похитили более 300 школьниц. Как это произошло?[:ua]У Нігерії викрали понад 300 школярок. Як це сталося?[:]

Як це сталося?

Напад стався в п’ятницю о першій годині ночі за місцевим часом (опівночі за Гринвічем). Як розповів місцевій новинній агенції один з викладачів, група озброєних людей приїхала до школи на пікапах і мотоциклах. За його словами, деякі з нападників були одягнені в уніформу державних органів безпеки.

Бойовики увірвалися в гуртожиток, розбудили школярок і повели їх до лісу

Інші свідки кажуть, що бойовики прийшли пішки, їх було понад сто.

“Вони зламали шкільні ворота і вистрілили в охоронця. Потім увійшли в гуртожиток, розбудили дівчаток і сказали їм, що прийшов час молитви. Дівчата плакали. Бойовики зібрали їх і повели в ліс. Дорогою вони стріляли в повітря”, – розповів ВВС очевидець.

Вбиті горем батьки зібралися біля школи, деякі з них вирушили в джунглі шукати своїх доньок, кажуть свідки.

[:ru]В Нигерии похитили более 300 школьниц. Как это произошло?[:ua]У Нігерії викрали понад 300 школярок. Як це сталося?[:]

Один з вчителів сказав ВВС, що з 421 учениці в школі залишилися тільки 55.

Для пошуку викрадених в Джангебі залучили посилені наряди поліції та військові підрозділи.

У ЮНІСЕФ заявили, що обурені й засмучені черговим масовим викраденням школярок в Нігерії.

Хто за цим стоїть?

Поки жодне угрупування не взяло на себе відповідальність за викрадення.

Збройні групи, що діють в штаті Замфара, часто викрадають людей з метою викупу.

У грудні минулого року в сусідньому штаті Кацина бойовики захопили понад 300 хлопчиків. Лунали припущення, що за викраденням може стояти “Боко Харам”, хоча це угруповання діє переважно в інших штатах – за сотні кілометрів на схід.

Тоді припущення про причетність до викрадення “Боко Харам” не підтвердилися, і після перемовин дітей відпустили.

[:ru]В Нигерии похитили более 300 школьниц. Как это произошло?[:ua]У Нігерії викрали понад 300 школярок. Як це сталося?[:]

Чому в Нігерії викрадають школярів?

Коментує кореспондент ВВС Мейоні Джонс:

Щоразу, коли бойовики беруть в заручники дітей зі шкіл на півночі Нігерії, згадують про масове викрадення дівчаток угрупованням “Боко Харам” з міста Чібок.

Подібні напади траплялись й раніше, але вони не отримали широкого розголосу і ніколи не торкалися дівчаток.

Але загальна увага, викликана кампанією #BringBackOurGirls (“Поверніть наших дочок”), показала збройним угрупованням, що масове викрадення дітей може стати надійним способом тиску на владу, зокрема з вимогою викупу, хоча сама влада це заперечує.

Уряд, схоже, не має стратегії щодо запобігання таких інцидентів.

Щоправда, два тижні тому влада штату Замфара запропонувала викрадачам в обмін на каяття амністію і матеріальну підтримку.

Це суперечлива стратегія, але вона дала певні позитивні результати в дельті Нігера, де після аналогічної амністії у 2009 році рівень злочинності знизився.

Уряд поки заявляє, що не буде вести переговори зі злочинцями.

Тим часом школи в сільській місцевості на півночі Нігерії зараз ще більш вразливі, ніж будь-коли.

У Леді Гаги зі стріляниною викрали бульдогів. Вона оголосила нагороду в півмільйона доларів

 [:]

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×