Сенат США не підтримав імпічмент Трампу

Сенат США проголосував проти історичного імпічменту 45-му президенту США Дональду Трампу. Трансляція процесу велася телеканалом CNBC і іншими американськими ЗМІ, передає NNS, посилаючись на УНН.

Голосування

За звинувачення колишньому главі держави в підбурюванні до заколоту проголосували 57 членів верхньої палати конгресу. Проти висловилися 43 сенатори. Для затвердження імпічменту потрібно мінімум 67 голосів “за”.

Деталі

Розгляд імпічменту Трампу почався 9 лютого після затвердження її процедури днем ​​раніше. Увечері 13 лютого сторони захисту і звинувачення вирішили не допитувати свідків, щоб не затягувати процес. На фінальні аргументи сторонам знадобилося менше двох годин з відведених чотирьох.

До цього сенатори від Демократичної партії запропонували викликати свідків, однак це викликало негативну реакцію захисту Трампа і вимога також викликати своїх свідків. Замість цього до справи долучили письмові заяви конгресвумен Джеймі Херрери Батлер і неназваних осіб.

Сам Трамп відмовився бути присутнім на процесі і давати показання. Обвинувачі екс-президента заявляли, що відмова може розглядатися на користь винності колишнього господаря Білого дому. Його захист вважала імпічмент неконституційним, оскільки Трамп більше не займає державну посаду.

 

To Top