Зустріч Байдена і Зеленського: Україна та США оприлюднили спільну заяву

Офіс президента Володимира Зеленського оприлюднив спільну заяву України та США щодо подальшого стратегічного партнерства за результатами візиту українського лідера до Вашингтону.

Заяву опублікували на сайті ОП, пише Громадське, передає NNS.

Вона включає одразу декілька розділів. Зазначається, що насамперед Україна й Сполучені Штати активізують Комісію стратегічного партнерства (КСП), яка буде переорієнтована та забезпечена ресурсами для подолання викликів 21-го століття. Її статус мають підвищити.

Протидія російській агресії. США наголосили, що ніколи не визнають анексію Криму та підтвердили повну підтримку міжнародних зусиль, зокрема Нормандський формат. Вашингтон підтримав «Кримську платформу», і сторони закликали РФ припинити війну на Донбасі.

У заяві нагадали про нову оборонну рамкову угоду між країнами для впровадження реформ у сферах оборони та оборонної промисловості, поглиблення співпраці у таких сферах, як чорноморська безпека, кібербезпека, обмін розвідувальною інформацією та протидія російській агресії. Також нагадали про допомогу в розмірі 60 мільйонів доларів, яка включає постачання бронебійних комплексів «Джавелін» та іншого оборонного летального озброєння.

США підтримали право України на вступ до НАТО та ЄС.

Реформа судової системи та боротьба з корупцією. Україна обіцяє реформувати свій судовий сектор відповідно до найкращих міжнародних практик. Київ також зобов’язався негайно обрати нового спеціалізованого антикорупційного прокурора відповідно до «найкращих міжнародних практик» та ухвалити закони для захисту повноважень директора Національного антикорупційного бюро, а також забезпечити прозорий та надійний процес обирання його наступника.

Права людини. За підтримки США Україна обіцяє продовжувати зміцнювати повагу до прав людини, громадянських та основних свобод, відповідно до міжнародних стандартів та зобов’язань, а також боротися з расизмом, ксенофобією, антисемітизмом та дискримінацією проти спільноти ЛГБТКІ+.

Інвестиції у реформи. США у 2021 році планує виділити на підтримку реформ в Україні 463 млн доларів. Зазначається, що з 2014 року вже виділили на це майже 2 млрд доларів.

Україна та Сполучені Штати мають намір посилити співпрацю щодо спільних енергетичних та кліматичних цілей шляхом активізації Стратегічного діалогу з питань енергетики та клімату.

Сторони підтвердили свій намір досягти амбітних скорочень своїх національних викидів парникових газів до 2030 року.

Протидія впливу «Північного потоку-2». США обіцяють не допустити використання Кремлем енергетики як геополітичної зброї. Уряди України та США підтримують зусилля зі збільшення потужностей для постачання газу в Україну з диверсифікованих джерел.

Розширення комерційного співробітництва. Країни завершили підготовку Меморандуму про взаєморозуміння щодо комерційної співпраці, призначеного сприяти комерційній участі американських компаній в українській економіці та українських компаній в економіці США.

Україна може отримати від Експортно-імпортного банку (EXIM) США щонайменше $3 млрд на економічні проєкти. Також ця сума може бути збільшена. Україна також зобов’язалася ухвалити законодавство, яке встановить надійний процес перевірки інвестицій.

Боротьба з COVID-19. США мають намір надати Україні додаткову допомогу, зокрема підтримку холодового ланцюга зберігання, та додаткові 12,8 мільйона доларів пов’язаної з COVID допомоги.

Гуманітарна допомога. Уряд США надасть Україні додаткові 45 мільйонів доларів гуманітарної допомоги для людей, які потерпіли через війну на Донбасі.

To Top