Зеленський і Ердоган підписали спільну декларацію: про що домовилися

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Реджепом Таїпом Ердоганом під час свого візиту до Стамбулу. Після зустрічі турецький глава держави заявив, що його країна ніколи не визнає анексію Криму Росією.

Про це йдеться на сторінці Офісу президента у Facebook, пише Громадське, передає NNS.

Так, Зеленський та Ердоган підписали спільну декларацію, у якій домовилися про співпрацю в таких сферах:

  • підтримати створення «Кримської платформи» як інструменту для врегулювання питання окупації півострова;
  • поглибити співпрацю у сферах економіки, торгівлі, туризму, безпеки, оборонної промисловості, науки, освіти та молоді;
  • розвинути співробітництво та спільні зусилля у боротьбі з тероризмом, сепаратизмом та екстремізмом;
  • посилити співпрацю у сфері покращення умов проживання українських громадян, зокрема кримських татар, які були змушені покинути Крим внаслідок окупації півострова;
  • забезпечувати швидку обробку запитів про екстрадицію.

Туреччина підтримала перспективу членства України в НАТО, зокрема її наміри отримати План дій щодо членства в Альянсі найближчим часом. Крім того, сторони домовилися продовжити співпрацю задля захисту прав людини в окупованому Криму, а також для звільнення всіх незаконно утримуваних громадян України, включаючи кримських татар.

Зустріч президентів відбулася в резиденції Ердогана — палаці Хубер. Разом із українським главою держави на заході була присутня перша леді України Олена Зеленська.

У межах візиту вона домовилася про запуск двох україномовних аудіогідів в Туреччині — у Галатській вежі в Стамбулі та в Музеї анатолійських цивілізацій в Анкарі.

Під час зустрічі також підписали угоду міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков і міністр довкілля та містобудування Туреччини Мурат Курум.

За цим документом, турецька сторона зобов’язалася побудувати 500 квартир для кримських татарів та пільгових категорій громадян України. 200 квартир запланували звести в Миколаєві, 200 — у Херсоні, 100 — у Києві.

Зустріч президентів відбулася на тлі загострення ситуації біля українського кордону — Росія почала активно стягувати туди війська під приводом військових навчань і тренувань. Напередодні, 9 квітня, Ердоган та президент Росії Володимир Путін провели телефонну розмову.

Сайт Кремля після цього відзвітувався, що під час бесіди Путін нарікав на «небезпечні провокаційні дії», які Україна нібито відновила останнім часом, а також на порушення нею Мінських домовленостей.

Водночас у спільній декларації Ердогана та Зеленського не йдеться про загострення ситуації на Донбасі, однак сторони домовилися підтримувати мирне врегулювання ситуації у цьому регіоні на основі Мінських домовленостей.

To Top