З 15 травня Туреччина скасовує ПЛР-тести для українських туристів

Уряд Туреччини скасовує необхідність пред’явити негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус для туристів з України. Рішення набуде чинності 15 травня.

Про це повідомило Державне агентство розвитку туризму України, передає Громадське, інформує NNS.

Крім України, Туреччина скасувала вимогу на ПЛР-тест для туристів з Китаю, В’єтнаму, Австралії, Нової Зеландії, Сінгапуру, Таїланду, Південної Кореї, Японії, Великої Британії, Латвії, Люксембургу та Естонії.

Як пише Avianews, людям з інших країн й надалі буде необхідно пред’являти негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус, який зробили не раніше ніж за 72 години до подорожі. Виключенням є лише пасажири, які подорожують з пересадкою в аеропортах Туреччини в інші країни, а також діти віком до 6 років.

Однак перед в’їздом в Туреччину все ще потрібно заповнити електронну анкету. На основі заповненої інформації автоматично створиться індивідуальний код HES. За цим кодом органи охорони здоров’я зможуть з вами зв’язатися, якщо у вас або в людей, з якими ви контактували під час подорожі, виявили коронавірусну хворобу.

У Міністерстві охорони здоров’я Туреччини просять вносити в анкеті актуальну інформацію. Чи заповнювали ви форму, можуть перевірити на кордоні Туреччини. Якщо ви її не заповнили або внесли неправдиву інформацію, вам можуть загрожувати санкції.

Карантин в Туреччині

У цій країні до 17 травня триватиме локдаун — там у магазинах продають тільки основні харчові продукти та засоби гігієни, а освітні установи припинили очне навчання. Також там діє нічна комендантська година — проте вона не поширюється на іноземців, які приїхали до Туреччини як туристи.

Також для туристів працюють магазини, готелі, громадський транспорт і музеї. Але варто пам’ятати, що магазини можуть не працювати в неділю, а в інші дні зачиняються до 17:00.

12 травня Реджеп Таїп Ердоган повідомив, що з 17 травня у країні планують поступово послаблювати карантин. Таке рішення влада ухвалила на тлі покращення ситуації з коронавірусом. Про конкретні плани глава держави пообіцяв повідомити упродовж наступних днів.

За даними Міністерства охорони здоров’я Туреччини, з початку пандемії у цій країні виявили 5,07 мільйона випадків коронавірусу. 43,8 тисячі людей померли від ускладнень. 12 травня там було 13 тисяч випадків та 232 смертельних випадки.

To Top