ВООЗ рекомендує продовжити використання вакцини AstraZeneca

Всесвітня організація охорони здоров’я вважає, що переваги вакцини AstraZeneca важливіші за її ризики, і рекомендує продовжити вакцинацію цим препаратом.

Про це повідомила пресслужба ВООЗ, передає Громадське, інформує NNS.

В Організації зазначили, що утворення тромбів — досить поширене явище серед людей. Для прикладу, венозна тромбоемболія є третім за частотою серцево-судинним захворюванням у світі.

ВООЗ наголошує, що вакцинація проти коронавірусу не може зменшити захворюваність і смертність від інших причин.

Крім того, у межах будь-якої широкомасштабної кампанії вакцинації країни зазвичай сигналізують про побічні ефекти. Це, запевняють у ВООЗ, не обов’язково означає, що проблеми зі здоров’ям пов’язані саме зі щепленням.

Однак Організація заохочує розслідування випадків можливих ускладнень після щеплень. У ВООЗ повідомили, що контактують із Європейським агентством з лікарських засобів і регуляторами окремих країн для отримання інформації про безпеку вакцин проти COVID-19.

Нагадуємо, низка країн оголосила про тимчасове призупинення щеплення вакциною AstraZeneca після повідомлень про можливі побічні ефекти. Проте це не означає, що ці держави вважають вакцину причиною виявлених ускладнень. Вони відмовилися від препарату лише тимчасово — до проведення додаткових перевірок безпеки.

Крім того, далеко не всі держави вирішили відмовитися від використання препарату. Для прикладу, як пише BBC, Австрія відмовилася лише від деяких партій вакцин, а ось Бельгія, Польща та Чехія повідомили, що продовжать вакцинацію AstraZeneca.

Читайте ще:

У ВООЗ заявили, що вакцина AstraZeneca не пов’язана з утворенням тромбів

AstraZeneca заявила про безпечність своєї вакцини проти коронавірусу

В Україні видаватимуть міжнародне свідоцтво про вакцинацію

 

To Top