Важка форма COVID-19 негативно впливає на розумові здібності – дослідження

Учені виявили погіршення розумових здібностей у людей, які перенесли коронавірус у важкій формі.

Про це йдеться у дослідженні науковців Імперського коледжу Лондона, Кембридзького та Чиказького університетів, опублікованому у науковому виданні The Lancet, передає Суспільне, інформує NNS.

Учасники проєкту протягом 2020 року складали тести на інтелект в рамках програми Great British Intelligence Test, яка включає завдання на концентрацію уваги, пам’ять, емоційне сприйняття, міркування, планування, а також відповідали на запитання чи хворіли вони на коронавірус і як перенесли хворобу.

З 80 тисяч учасників, на COVID-19 хворіли 12,6 тисяч. Тих, хто хворів розділили на три групи за тяжкістю перебігу: тих, хто перехворів вдома, був госпіталізований і тих, кого підключали до апарату штучної вентиляції легенів.

Дослідники виявили, що у людей, яких підключали до ШВЛ, зведений бал інтелекту знизився на сім балів в тесті на IQ. Водночас автори дослідження відзначили, що біологічні причини такої зміни поки що невідомі.

Про подібний ефект у 2020 році повідомляв Національний інститут охорони здоров’я Великої Британії. Зокрема, відомство повідомило, що пацієнти скаржаться на “помутніння розуму”, підвищену стомлюваність, погіршення можливості відчувати смак і запах.

Що ще відомо:

Голова Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Гебреєсус оголосив про початок третьої хвилі COVID-19 на тлі зростання кількості нових випадків захворювання через дельта-штам.

Станом на 15 липня в Україні офіційно підтверджено чотири випадки зараження штамом коронавірусу “Дельта”. Два нових випадки виявили на Закарпатті.

ВООЗ попередила, що лямбда-штам збудника COVID-19, вперше виявлений на території Перу, поширився вже у понад 30 країнах.

Міністерство охорони здоров’я повідомило, що в Україні COVID-19 було щеплено 128 646 співробітників 954 компаній. Усього на щеплення вже записані 471 738 особи з 673 компаній.

У Національній академії наук вважають, що ситуація із захворюваністю на COVID-19 в Україні найближчим часом може стрімко погіршитись на тлі зростання основних епідеміологічних показників.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко не виключив впровадження осінню нового локдауну і розповів, що якщо вдасться вакцинувати літніх людей на 80% — посилення карантинних обмежень можна уникнути.

To Top