У США вийшов звіт розвідки про НЛО

Офіс директора Національної розвідки США в п’ятницю, 25 червня, оприлюднив звіт про «невпізнані летючі об’єкти», зафіксовані протягом останніх років американськими військовими. Підготовка звіту була одним із останніх розпоряджень 45-го президента США Дональда Трампа.

Звіт викладений на сайті офісу директора Національної розвідки, пише Громадське, передає NNS.

Зацікавленість американців в НЛО можна простежити з 2017 року, коли The New York Times опублікував розслідування про «програму вдосконаленого виявлення аерокосмічних загроз» вартістю 22 мільйони доларів, якою керував Пентагон.

Серед речей, які аналізувалися в межах цієї програми, були й відео, зняті американськими літаками, на яких видно швидкі й маневрені літальні апарати яйцеподібної форми. На одному з відео пілот емоційно говорив: «Та ці штуки ж летять проти вітру!».

У квітні 2020 року Пентагон підтвердив автентичність принаймні трьох таких відео, пізніше підтвердивши ще вісім подібних випадків. А в січні 2021-го Центральне розвідувальне управління розсекретило частину пов’язаних із дослідженням НЛО матеріалів.

В оприлюдненому 25 червня документі обсягом дев’ять сторінок аналізуються сотні випадків «невпізнаних летючих об’єктів», виявлені військовими США протягом останніх 20 років. Ідеться і про відео, які раніше публікувало американське міністерство оборони.

Висновки звіту загалом такі: НЛО не є частиною американських військових операцій, але й підтвердити їхнє інопланетне походження американська розвідка не може. Вивчити НЛО не дозволяє передусім «обмежена кількість надійних повідомлень» про них.

«Обмежена кількість даних і непослідовність повідомлення [про НЛО] є головними перешкодами для їх вивчення. Не існувало жодного стандартизованого механізму повідомлення [про НЛО], поки такий не було створено Військово-морськими силами у березні 2019 року», йдеться у звіті.

Згаданий підрозділ і займається підтвердженням відео- і фотодоказів НЛО, які міністерство оборони США публікувало раніше. Він активізував свою роботу з серпня 2020 року.

Зрештою, остаточно підтвердити природу цих об’єктів розвідці й Пентагону так і не вдалося. Лише в одному із 144 зафіксованих випадків НЛО автори звіту змогли «з високою ймовірністю» сказати, що йшлося про «велику здуту повітряну кулю».

«НЛО однозначно становлять загрозу безпеці польотів і можуть становити загрозу національній безпеці США»,зазначається у звіті.

Розвідка США припускає, що НЛО можуть бути шпигунськими засобами іноземних ворожих країн, які розробили «проривну або руйнівну технологію».

Загалом у звіті міститься заклик налагодити скоординовану систему інформування про НЛО, що дозволило б «поглибити їх розуміння». А втім, це вимагатиме «додаткового інвестування».

To Top