У ЄС заявляють, що Росія намагається поглинути окупований схід України

Європейський Союз заявляє, що Росія намагається поступово поглинути частину сходу України.

Про це йдеться в документі, який Брюссель поширив між столицями країн-членів, з посиланням на Bloomberg інформує ZN.UA, передає NNS.

У документі ЄС заявляє, що такі кроки Кремля, як організація незаконних виборів та паспортизація, “спрямовані на фактичну інтеграцію неурядових територій України в Росію”. За даними агентства, зовнішньополітичний підрозділ ЄС підготує доповідь з цього питання.

Росія неодноразово заперечувала плани із захоплення територій, заявивши, що прихильна мирній угоді 2015 року, відповідно до якої вони отримають суттєву автономію в складі України.

Велика автономія для Донбасу потенційно дасть президенту РФ Влідіміру Путіну право вето щодо національних цілей України, таких як членство в НАТО та ЄС, проти яких виступає Кремль, але які підтримуються більшістю українців.

Напруженість між країнами різко зросла місяць назад, коли Росія розгорнула військову техніку й понад 100 тисяч військовослужбовців біля кордонів та на окупованій РФ української території.

У документі ЄС представлені варіанти, які Брюссель міг би прийняти для зміцнення стійкості України до російської агресії, в тому числі:

  • Посилення підтримки в боротьбі з “гібридними погрозами, включаючи протидію кіберзагрозам та дезінформації”
  • Допомога Україні в програмі коронавірусної вакцинації, “особливо вразливих груп населення, щоб уникнути подальшого ослаблення країни через затяжну економічну кризу в галузі охорони здоров’я та соціально-економічної кризи”
  • Зміцнення енергетичної безпеки, щоб знизити залежність від Росії
  • Поліпшення зусиль щодо відмови у визнанні російських паспортів, виданих жителям Криму і частини Донбасу
  • Розгляд дозволу Україні брати участь в деяких проєктах ЄС в області безпеки

Нові санкції будуть залежати від “подальшого серйозного погіршення ситуації з суверенітетом, незалежністю і територіальною цілісністю України”, йдеться в документі.

Україна також звернулася до Брюсселя за підтримкою в спробі вступити в НАТО.

Посли ЄС в комітеті з економічної політики та безпеки розійшлися в думках з цього питання, коли вони обговорювали його у вівторок, йшлося в окремій записці, яка є в розпорядженні Bloomberg.

Одна група в цілому підтримала терміни та зміст цих варіантів. Інші сказали, що в цих пропозиціях недостатньо наголошується на необхідності реформ, які Україна повинна провести сама.

To Top