Росія перекриває Керченську протоку для військових кораблів. Україна висловлює протест

Російська Федерація оголосила, що до кінця жовтня 2021 року закриває частину акваторій Чорного моря в напрямку Керченської протоки для військових кораблів та держсуден інших країн. В МЗС України наголошують, що це рішення незаконне та вимагають негайно його скасувати.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства закордонних справ України, передає Громадське, інформує NNS.

Керівник Інституту Чорноморських стратегічних досліджень Андрій Клименко публікував сповіщення від Міноборони Росії про заборону мирного проходу військових кораблів та державних суден інших країн з 24 квітня по 31 жовтня. Водночас це рішення не стосується комерційних суден. Прохід перекривають нібито для проведення військових навчань.

В МЗС рішення Росії назвали черговою спробою порушення міжнародного права та узурпації права України як прибережної держави. Кажуть, саме Україна має право регулювати судноплавство в цих акваторіях Чорного моря.

Окрім того, відповідно до Конвенції ООН з морського права, Росія не повинна перешкоджати або заважати транзитному проходу через міжнародну протоку до портів в Азовському морі.

«… Росія пішла на посилення ескалації в морі. Вона перекидає військові кораблі з Каспійського моря і посилює свій військовий потенціал в Азово-Чорноморському регіоні, а також, попри відсутність правових підстав, вирішила закрити цю акваторію для військових кораблів інших держав, зокрема України»,кажуть в МЗС.

Українська сторона вимагає від Росії негайно скасувати рішення, а також закликала міжнародних партнерів посилити тиск на росіян.

Нагадуємо:

Останніми тижнями про підвищення військової активності з боку Росії заявили чимало українських та західних посадовців. Про це говорив Головнокомандувач Збройних сил Руслан Хомчак, Головне управління розвідки Міністерства оборони та президент Володимир Зеленський.

Розвідка, зокрема, повідомила, що Росія готується до дій, які мають спровокувати військову відповідь України на лінії зіткнення сторін на Донбасі. Не виключають там і спроби просування російських окупаційних військ углиб території України. У Росії заявляють, що війська перекидають через нібито загрозу НАТО.

На тлі підвищення військової активності Росії Україна провела кілька консультацій із державами-партнерами (зокрема, президент США Джо Байден зателефонував Зеленському), а посли країн НАТО провели термінове засідання.

НАТО, міністри закордонних справ «Великої сімки» вимагають Росію припинити дії біля кордонів з Україною. Західні партнери також заявляють про підтримку територіальної цілісності та суверенітету України.

To Top