РФ засуджує законопроєкт Зеленського, який виключає росіян з корінних народів України

Держдума Росії назвала “образою історичної пам’яті” законопроєкт президента України Володимира Зеленського, який виключає росіян з переліку корінних народів України, і заявила про “наслідки для існування України як держави”.

Про це пишуть “РИА Новости” з посиланням на постанову, прийняту на засіданні 8 червня, передає Українська правда, інформує NNS.

“Державна дума Федеральних зборів РФ вважає сам факт цієї законодавчої ініціативи президента України кричущою провокацією, спрямованою на загострення напруженості і конфліктів як всередині України, так і за її межами. Розчерком пера права вважати себе корінними народами на території України позбавляються мільйони росіян (17,2% населення, за даними останнього перепису), сотні тисяч білорусів (0,57%) і молдован (0,54%), що входять в трійку найбільших національних меншин в Україні”, йдеться у заяві, прийнятій нижньою палатою.

Російські депутати також заявили, що в разі прийняття закону до корінних народів не зможуть віднести себе “ні угорці і русини Закарпаття, ні євреї, ні болгари в Одеській області, ні греки в Приазов’ї”.

У заяві наголошується, що Держдума розглядає внесений Зеленським законопроєкт як “образу історичної пам’яті, нову спробу вбити клин між українським, російським та іншими корінними народами України”.

На думку російських депутатів, цей законопроєкт є “ідеологічним обґрунтуванням продовження громадянської війни на сході України під гаслом вигнання “окупантів”, тобто російського і російськомовного населення Донбасу”.

Згідно з постановою, депутати Держдуми звернуться до Міжпарламентської асамблеї СНД, парламентських асамблей ОДКБ, ОБСЄ і Ради Європи, парламентів країн-членів ЄС із закликом засудити спробу України “розділити її населення на “корінне” і “некорінне”, яка може мати найсерйозніші наслідки для самого існування України як держави”.

Нагадуємо: Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт № 5506, згідно з яким корінними народами України на території Криму є кримські татари, караїми, кримчаки.

To Top