Путін звинуватив США в організації “озброєного перевороту” в Україні

Президент Росії Володимир Путін заявив, що США в 2014 році організували “озброєний переворот” в Україні, який підтримала Європа.

Про це Путін заявив у статті в німецькій газеті Die Zeit, яка опублікована на сайті Кремля, передає Українська правда, інформує NNS.

“Багато країн поставили перед штучним вибором – бути або з колективним Заходом, або з Росією. Фактично це був ультиматум. До яких наслідків призвела така агресивна політика, ми бачимо на прикладі української трагедії 2014 року.

Європа активно підтримала антиконституційний озброєний переворот на Україні. З цього все і почалося. Навіщо потрібно було це робити?

Тоді чинний президент Янукович вже погодився з усіма вимогами опозиції. Навіщо США організували переворот, а країни Європи – безвольно його підтримали, спровокувавши розкол в самій Україні і вихід Криму з її складу?”, пише Путін.

Путін вважає НАТО “реліктом холодної війни”, який створює напругу між країнами, а газопроводи в Європу називає “фундаментом конструктивної взаємозалежності”.

За його словами, замість мрії про єдиний континент в Європі вирішили зміцнити і розширити Альянс.

Він також заявив, що саме радянське керівництво дало згоду на членство об’єднаної Німеччини в НАТО.

І нагадав, що тоді обіцяли, що “кордони блоку до вас (РФ – ред.) наближатися не будуть”.

Путін також вважає, що зараз вся система європейської безпеки деградувала, наростає напруженість і стають реальними ризики нової гонки озброєнь.

Нагадаємо:

Раніше у Кремлі вже заявляли, що членство України в НАТО буде “червоною лінією” для Росії і що Москву непокоять розмови про можливе надання Києву Плану дій щодо членства.

To Top