Принца Ліхтенштейну звинуватили у вбивстві найбільшого ведмедя в ЄC

Природозахисні організації Agent Green (Румунія) та VGT (Австрія) звинуватили принца Ліхтенштейну у трофейному вбивстві бурого ведмедя — найбільшого в ЄС.

Про це повідомляє природозахисна організація Agent Green, передає Громадське, інформує NNS.

Екологи вважають, що принц Емануель фон унд цу Ліхтенштейн отримав від Міністерства довкілля Румунії дозвіл на відстріл ведмедиці, яка шкодила деяким фермам.

Організації опублікували документ, який, імовірно, офіційно дозволяє принцу полювати біля села Ойдула в Румунії упродовж декількох днів у березні. Також у документі є деталі про вбивство тварини. Міністр довкілля Румунії підтвердив, що дозвіл на вбивство проблемної ведмедиці видавали, але не уточнив, кому саме, пише BBC.

Водночас стріляли не в самку, а в 17-річного бурого ведмедя на ім’я Артур. За даними екологів, цей ведмідь жив у глибині лісу й ніколи не наближався до населених пунктів, експерти декілька років спостерігали за цією твариною.

Agent Green вважає, що принц навмисне застрелив саме Артура, щоб отримати більше трофейних балів — 592,8 із 600 можливих. За даними експертів, це найвищий бал, який коли-небудь отримували за трофейне полювання.

Водночас таке полювання заборонено в Румунії з 2016 року, а бурі ведмеді захищені законами ЄС. Дозволяється полювання лише на «проблемних» ведмедів, які завдають шкоди. Однак мисливці спершу мають довести, що вбивство тварини — єдиний спосіб розв’язати проблему.

Сам принц, який живе в Австрії, не відреагував на закиди екологів. Журналісти не змогли з ним зв’язатися. Водночас Національна служба охорони довкілля Румунії розпочала розслідування вбивства ведмедя. Там намагаються встановити, чому застрелили самця, а не самицю, серед підозр — браконьєрство.

To Top