Помер актор Жан-Поль Бельмондо

У віці 88 років помер відомий французький актор Жан-Поль Бельмондо.

Про це повідомляють AFP з посиланням на адвоката Бельмондо, а також Le Figaro, пише Громадське, передає NNS.

Жана-Поля Бельмондо ще за життя називали символом французького кіно так званої «нової хвилі», яка виникла наприкінці 1950-х і позначилася відкиданням усталених кінематографічних традицій.

Актор за життя встиг знятися в майже 90 стрічках. Усесвітню славу йому приніс фільм «На останньому подиху» (1960), де Бельмондо грає авантюриста Мішеля Пуакара, що ховається від правоохоронців після вбивства поліцейського.

Жан-Поль Бельмондо, фото 2018 року
Фото: AP Photo/Francois Mori

Серед інших відомих фільмів, у яких грав Бельмондо: «Дві жінки» (за нього партнерка актора Софі Лорен отримала «Оскара»), «Професіонал» (1981), «Людина з Ріо» (1964), «Безтямний П’єро» (1965) тощо. У 1980-х актор також почав грати в театрі, з якого починав кар’єру.

У 2001 році Бельмондо пережив інсульт, після чого його здоров’я погіршилося і він фактично відійшов від участі в кіно. Попри це, актор продовжував брати участь у публічних заходах. У вересні 2019-го він також лікувався після падіння, писали ЗМІ.

Як пише AFP, Бельмондо критикували на початку його кінокар’єри за рішення комерціалізувати свій талант. На ці закиди він відповідав так:

«Коли актор успішний, люди відвертаються від нього і кажуть, що він обрав легший шлях, не хоче працювати і ризикувати. Але якби було так просто заповнити кінотеатри, то світ кіно був би в значно кращому стані, ніж зараз».

To Top