Північний потік-2: США ввели санкції проти російських компаній і суден

Сполучені Штати Америки ввели санкції щодо російських організацій і суден за проектом “Північний потік-2”.

Про це повідомила пресслужба Мінфіну США, пише РБК-Україна, передає NNS.

Зокрема, в списку санкцій значаться “Морська рятувальна служба”,”Мортранссервіс”,” Самарський теплоенергетичний майновий фонд”, а також 13 російських суден, що беруть участь в реалізації проекту.

Напередодні глава Бюро міжнародної політики в Канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерський заявив, що позиція адміністрації президента США Джо Байдена щодо російського проекту “Північний потік-2” “не зовсім послідовна”. Він підкреслив, що завершення газопроводу зашкодить Європі.

Як повідомлялось, представник Держдепартаменту США Джаліна Портер заявила, що Вашингтон все ще має намір використовувати всі доступні дипломатичні інструменти, щоб зупинити будівництво газопроводу”Північний потік-2″.

18 травня портал Axios повідомив, що відмова від санкцій щодо ” Північного потоку-2″ може означати, що адміністрація Джо Байдена не бажає ставити під загрозу свої відносини з Німеччиною через російський трубопровід.

Російський морський трубопровід “Північний потік-2” готовий майже на 95%. Подальшому будівництву трубопроводу заважають санкції США. Якщо трубопровід добудують, Росія зможе постачати свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Через це Україна втратить доходи від транзиту газу — кілька мільярдів доларів на рік.

У Держдепі США в лютому заявили, що через загрозу санкцій понад 15 компаній уже вийшли з проекту. 25 лютого проект залишила французька AXA — одна з найбільших страхових компаній у світі.

To Top