Німеччина готова провести консультації з Україною щодо “Північного потоку-2”

Німеччина готова провести консультації з Україною щодо «Північного потоку-2». Їх раніше ініціювало українське МЗС після відмови Берліна та Вашингтона намагатися зупинити будівництво російського газопроводу.

Про готовність до консультацій повідомив уповноважений з питань Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії Міністерства закордонних справ Німеччини Маттіас Люттенберг. Про це пише Громадське, передає NNS.

28 липня у Києві він зустрівся з заступником керівника Офісу президента України Ігорем Жовквою.

Як повідомили в ОП, Жовква поінформував Люттенберга про позицію України щодо будівництва газопроводу і наголосив на пов’язаних з ним гострих безпекових загрозах як для України, так і для всієї Європи.

Уповноважений МЗС ФРН своєю чергою повідомив про готовність німецької сторони до проведення консультацій щодо «Північного потоку-2», які раніше ініціювала Україна.

Що за консультації?

21 липня Вашингтон та Берлін офіційно повідомили, про що домовилися щодо «Північного потоку-2». Німеччина зокрема обіцяє у разі використання Росією газопроводу для тиску на Україну стримувати РФ санкціями. Також Україну обіцяють підтримувати фінансово для отримання енергонезалежності.

Водночас Україна та Польща назвали угоду США та Німеччини відмовою від спроб зупинити запуск газогону, яка створила додаткові політичні, військові та енергетичні загрози як для Києва, так і для всієї Центральної Європи.

МЗС України відповідно до статті 274 Угоди про Асоціацію з ЄС ініціювало консультації з Єврокомісією і ФРН щодо «Північного потоку-2». МЗС надіслало відповідні ноти в Брюссель і Берлін.

Нагадуємо:

Газопровід «Північний потік-2» будує російський «Газпром» разом із провідними енергетичними компаніями Німеччини, Франції та Австрії. Наразі «Північний потік-2» готовий на понад 95%. 4 червня Путін заявив про завершення будівництва на одній із двох ниток газопроводу.

Європарламент закликав зупинити будівництво газопроводу, а німецькі природоохоронні організації подавали скарги, щоб заморозити прокладання труб. Але в Німеччині кажуть, що не можуть зупинити процес, адже проєкт будівництва схвалили багато років тому, а його скасування загрожувало б судами проти країни.

У разі завершення проєкту Росія отримає можливість постачати весь свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи.

To Top