На Місяці хочуть створити банк сперми людей та інших видів з Землі

Американський науковець Джекал Тханга з університету Аризони запропонував відправити на Місяць репродуктивні клітини 6,7 мільйона видів живих організмів, які мешкають на Землі. Таким чином він хоче врятувати біорізноманіття в разі катастрофи.

Про це він з командою вчених заявив на Аерокосмічній конференції,з посиланням на New York Post передає Громадське, інформує NNS.

Дослідник називає свій проєкт «глобальним страховим полісом». Він вважає, що люди повинні зорієнтуватися на космічні програми, щоб зберегти життя в тому вигляді, в якому ми її знаємо.

За словами вченого, планета зіштовхується зі стихійними лихами, засухою, погрозами падіння метеорита або початку ядерної війни. Через таку нестабільність у земному сховищі зразки будуть уразливими.

Проєкт майбутнього банку репродуктивних клітин
Фото: Скріншот з презентації проєкту

У звіті науковці наголошували, що Місяць — ідеальне для цього місце. Мовляв, він тектонічно стійкий, там холодно і немає погодних явищ або води, яка б загрожувала банку сперми. Тварини та люди його також не зможуть потривожити.

Команда Тханга вважає, що сховище можна побудувати всередині лавових труб — це тунелі прямо під поверхнею Місяця. Вони утворилися мільярди років тому, коли лава прокладала собі шлях через м’які породи.

Щоб доставити на Місяць приблизно 50 зразків кожного з 6,7 мільйона видів, потрібно буде запустити приблизно 250 ракет. Для порівняння, для будівництва Міжнародної космічної станції на низькоземній орбіті — набагато ближче, ніж Місяць — потрібно було 40 запусків.

To Top