Мода в СРСР: як жінкам не дозволяли бути красивими і що вони з цим робили (ФОТО)

У СРСР моди практично не було. Жінки носили сірі і понурі сукні, шили комплект одягу на сезон, а повсякденний образ нагадував робу.

Всі трендові європейські тенденції заборонялися або доходили до радянських магазинів із запізненням – якщо взагалі доходили і доходили далі Москви, Пітера і столиць союзних республік. OBOZREVATEL пише про жіночий стиль одягу в СРСР, передає NNS.

Дефіцит і заборони

Комуністична влада вважала, що жінка зобов’язана виглядати скромно. Одяг звичайної радянської робітниці мав бути комфортним, не заважати роботі й побутовим справам. Дівчина повинна була уособлювати образ трудівниці і не відволікати чоловіків від будівництва комунізму своєю красою. В ті часи практично не використовували декор та прикраси, окрім вишивки.

Першими модні західні тенденції почали копіювати студенти вже у 50-х. Стиляг ловили патрулі, модниць змушували перевдягати мініспідниці та вбрання з декольте. Також забороняли фарбувати нігті і робити пірсинг. Жінок у сукнях вище коліна деколи принижували на роботі і погрожували звільненням. У Союзі шили білизну стандартної моделі: закритий бюст і панталони. Якщо з-під сорочки визирала лямка, дівчину вважали вульгарною і легковажною.

Святковий одяг

Усі ошатні сукні в СРСР шили самостійно або на замовлення і носили тільки на найважливіші події в житті. Щоб створити вбрання “на вихід”, потрібно було придбати викрійку в газеті. Модний журнал Burda був у дефіциті і коштував дорого, тому дівчата малювали ескіз через копірку.

Усі імпортні шовкові, бархатисті та мереживні тканини були у дефіциті. Жінки намагалися розшукати родичів чи знайомих, які їздять за кордон, щоб дістати матеріал. Тканину з викрійкою віддавали в ательє, але в багатьох машинка була вдома і вбрання шили самостійно.

Якість та асортимент

Якісний кольоровий одяг можна було дістати лише “по блату”. Екстравагантні туфлі та чоботи були дефіцитом. З-за кордону привозили речі собі і на продаж. Якщо в магазині з’являвся товар, уже за годину могло не бути жодного розміру.

Хороші речі часто не потрапляли на полиці, їх ховали продавці і продавали знайомим. У людей були гроші, однак купити було нічого. Куртки і пальта розбирали у великих розмірах і перешивали під себе. Кросівок неможливо було дістати, а спортом займалися у мокасинах чи кедах.

Ікони стилю

Радянські жінки прагнули бути схожими на героїнь фільмів і серіалів. Часто модні образи копіювали в телеведучих новин. Акторка Людмина Гурченко, балерина Майя Плісецька та акторка Барбара Брильська диктували модні тренди в СРСР.

Радянський мейк-ап

Лак для волосся чи помаду було складно дістати. Рівний тон обличчя робили тональним кремом “Балет”. Він лягав на шкіру густим шаром, створюючи ефект маски.

Підкреслити виразність погляду допомагала туш, яка швидко висихала. У баночку плювали і знову повертали туш до життя. Губну помаду, яка закінчувалася, збирали до останньої краплі у тюбику сірником або пальцями. Радянські жінки користувалися розсипчастою пудрою з тальку.

До речі, нещодавно “NNS” писав:

Блогер розкрив таємницю “смачного морозива” в СРСР

17 звичок з СРСР, яких краще позбутися

Старі речі часів СРСР, які зараз можна дорого продати (ФОТО)

To Top