Між Киргизстаном і Таджикистаном стався збройний конфлікт, є постраждалі

Між Киргизстаном і Таджикистаном стався прикордонний конфлікт з постраждалими.

Як повідомляє Радіо Свобода, конфлікт пов’язано зі спробою таджиків встановити камери відеонагляду в районі водозабору “Головний” на кордоні. За даними місцевих жителів, влада Киргизстану раніше встановила такі ж камери зі свого боку, але виступила проти їх встановлення зі сторони Таджикистану, передає LB.ua, інформує NNS.

Протистояння спочатку відбувалося на рівні місцевих жителів, які закидували одне одного камінням. Наступного дня, 29 квітня, сутичики переросли в стрілянину між військовими підрозділами обох країн.

Прикордонні війська Таджикистану заявили, що в 13:05 за місцевим часом “на ділянці водорозподільчого пункту «Головний» військовослужбовці Киргизької Республіки відкрили вогонь по військовослужбовцях Прикордонних військ Республіки Таджикистан”. Країна звинуватила Киргизстан захопити спірний водозабір.

Киргизстан натомість покладає відповідальність за загострення ситуації на таджицьку сторону.

“Почалася перестрілка між військовими підрозділами сторін. За попередніми даними, таджицька сторона встановлює позиції мінометних розрахунків”,йдеться в заяві прикордонників.

Точна кількість постраждалих поки що не відома. Киргизстан заявив про 11 поранених, з яких семеро – з вогнепальними пораненнями. Один з поранених, за повідомленням киргизької сторони, помер. Зі сторони Таджикистану зі зброї поранено щонайменше дві людини, ще семеро отримали травми від каміння.

Протяжність таджицько-киргизького кордону становить 970 кілометрів. З них делімітовано і демарковано тільки 519 кілометрів. На лінії кордону є 70 спірних ділянок, що часто призводить до розбіжностей з приводу використання води, пасовищ і землі серед жителів прикордонних районів, і іноді – аж до загибелі і поранення людей.

Водозабір “Головний” був побудований в 60-х роках за заявкою Киргизької РСР, але Таджикистан вважає, що він знаходиться на його території. Конфлікти між жителями сіл, розташованих поряд з водозабором, відбувалися і раніше. У 2014 році в такому конфлікті з обох сторін постраждали дев’ять осіб.

To Top