Литва починає будувати огорожу на кордоні з Білоруссю

Литва в п’ятницю починає встановлювати дротяні загородження на кордоні з Білоруссю для більшого контролю над потоками нелегальних мігрантів з цієї країни.

Як пише Укрінформ, про це повідомляє LRT, передає NNS.

“Військові мають розпочати зведення”,повідомив у п’ятницю представник зі зв’язків з громадськістю Служби охорони держкордону Литви (СОДКЛ) Гедрюс Мішутіс.

Він стверджує, що огорожу буде встановлено на ділянці 30 кілометрів.

“Прикордонники не беруть участі у спорудженні, вони лише вказали найбільш неспокійну ділянку”,сказав представник СОДКЛ.

Повідомляється, що президент Литви Гітанас Наусєда оголосив про скликання в понеділок, 12 липня, спеціального засідання Ради нацбезпеки у зв’язку з ситуацією на кордоні з Білоруссю.

На зустрічі з-поміж іншого обговорять стратегічні рекомендації з реагування на нещодавню активізацію нелегальної міграції через литовсько-білоруський кордон.

Крім президента, в Раду нацбезпеки входять прем’єр-міністр, спікер парламенту, міністр оборони і командувач збройних сил.

В останні місяці в Литві спостерігається сплеск міграції. Прикордонники затримали близько 1500 осіб, які перейшли кордон Литви з Білорусі, більшість з них – з Близького Сходу та Африки. Офіційні особи Литви заявляють, що за сплеском нелегальної міграції стоїть уряд Білорусі.

To Top