Лукашенко запроcив бойовиків “ЛНР” до Білорусі, щоб ті допитали опозиціонера Протасевича

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що він не проти, щоб бойовики «ЛНР» допитали затриманого співзасновника Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича. Наприкінці травня в «ЛНР» щодо нього порушили справу за нібито участь у війні на Донбасі.

Про це Лукашенко заявив під час наради з питань співробітництва з Росією, цитує видання «РИА Новости», передає Громадське, інформує NNS.

«Я нагадав президенту Путіну, що порушено кримінальну справу, і сказав, що якщо у них (бойовиків – ред.) будуть запитання до них — ласкаво просимо до нас. Будь ласка, ставте їм запитання, тому що вони людей вбивали там, на Донбасі»,сказав Лукашенко.

Він також прокоментував інформацію про те, що Протасевичу в Білорусі може загрожувати смертна кара.

«Наші журналісти виправляли, що у нас передбачена за таку статтю не страта, а 15 років. Він знав, що говорив, він розумів, що там, на південному сході України, йому можуть бути висунуті претензії, і це вже зовсім інша ситуація»,вважає Лукашенко.

Раніше, 27 травня, у «ЛНР» порушили справу щодо Протасевича. Його підозрюють в участі у бойових діях на Донбасі у складі батальйону «Азов». Про це говорив і очільник Комітету державної безпеки Білорусі Ігор Тертель. Він казав, що Роман Протасевич «відповідає визначенню терориста» та «бойовика-найманця».

Натомість засновник і перший командир полку «Азов» Андрій Білецький відповів, що Протасевич був у зоні бойових дій не як військовий.

«Роман справді разом з “Азовом” та іншими військовими частинами боровся проти окупації України. Він був із нами в Широкино, де отримав поранення. Але його зброєю в ролі журналіста був не автомат, а слово»,наголосив Білецький.

А 1 червня «Генеральна прокуратура ЛНР» звернулася до Білорусі з проханням видати Протасевича «для проведення слідчого експерименту».

Нагадуємо:

23 травня в Мінську затримали білоруського опозиціонера й співзасновника опозиційних білоруських Telegram-каналів Романа Протасевича. Він перебував на літаку Ryanair, який прямував з Афін до Вільнюса.

Під час прольоту над територією Білорусі тамтешні диспетчери повідомили про ймовірне мінування борту. Літак у супроводі винищувача сів в аеропорту Мінська. Там під час повторного огляду пасажирів затримали Протасевича, а також його дівчину, громадянку Росії Софію Сапегу. Її заарештували на два місяці за звинуваченнями в кримінальних правопорушеннях.

Вимушену посадку літака й затримання Протасевича засудили європейські політики, США й Україна. Країни ЄС і Велика Британія вирішили закрити своє небо для білоруських літаків. Україна припинила авіасполучення з Білоруссю з 26 травня.

Читайте ще: Лист про “мінування” літака Ryanair прийшов пізніше, ніж пілотам заявили з Мінська про погрозу

To Top