Літаючий автомобіль вперше здійснив міжміський переліт (відео)

Прототип літаючого автомобіля AirCar успішно здійснив випробувальний переліт тривалістю 35 хвилин між словацькими аеропортами в Нітрі і Братиславі.

Про це пише Мind.ua, передає NNS.

Як повідомляє TJournal, AirCar перетворюється з автомобіля в літак за 2 хвилини 15 секунд, після чого може злетіти з невеликою злітно-посадкової смуги з двома людьми на борту. За словами її розробника професора Стефана Кляйна, AirCar здатний пролетіти майже 1000 кілометрів із середньою швидкістю 170 кілометрів на годину на висоті до 2,5 кілометрів.

Представники Klein Vision повідомили, що на розробку і створення літаючого авто пішло близько двох років і «менш ніж два мільйони євро». Компанія збирається зайняти хоча б частину світового ринку малих приватних літаків і повітряних таксі.

Прототип AirCar оснащений двигуном BMW потужністю 160 к.с. з незнімним гвинтом і балістичним парашутом. Під контролем Управління цивільної авіації AirCar виконав більше 40 годин випробувальних польотів, включаючи круті повороти на 45 градусів, а також випробування на стійкість і маневреність.

Наступний дослідний зразок AirCar Prototype 2 буде оснащений двигуном потужністю 300 к.с. і отримає сертифікат літака EASA CS-23 з дорожнім дозволом M1. Очікується, що він матиме крейсерську швидкість 300 км/год і дальність польоту 1000 км.

To Top