Картину Василя Кандинського продали на аукціоні Sotheby’s за $29,4 млн

Картину Василя Кандинського продали на торгах аукціону Sotheby’s за 29,4 мільйона доларів.

Про це повідомляє Суспільне, передає NNS.

Полотно “Умиротворені напруженості” (Tensions calmées) понад півстоліття знаходилося в приватній колекції.

Ця картина датується 1937 роком. Тоді ж її придбав американський меценат Соломон Гуггенхайм. Усього в його колекції близько 150 робіт абстракціоніста. Близько півсотні з них, зокрема “Умиротворені напруженості”, продали на аукціон в 1964 році. Відтоді полотно не з’являлося на ринку.

Перед повторним продажем на аукціоні Sotheby’s картину виставляли в галереях аукціонного будинку в Нью-Йорку, Дубаї, Гонконзі, Тайбеї і Лондоні. Фахівці Sotheby’s оцінювали полотно в 18-25 мільйонів фунтів.

Нагадаємо, що в червні до України вперше привезли роботи Василя Кандинського. Колекціонер Едвард Ходорковський придбав ці роботи понад 10 років тому, але не презентував їх, тому що не мав достатньо доказів для підтвердження їхньої оригінальності.

На виставці, яка тривала з 1 по 12 червня, були представлені 15 ескізів художника. Сума, за яку був куплений альбом та у скільки зараз оцінюються замальовки, – інформація про це не розголошується. Але альбом застрахований на 1 мільйон доларів.

Що відомо

Василь Кандинський (16 грудня 1866 — 13 грудня 1944) — живописець, графік і теоретик мистецтва. Жив та творив в Україні, Німеччині, Франції та Росії.

Вчився в Києві, у художній школі Мурашка у Миколи Пимоненка.

Вважається першим абстракціоністом. Автор книги “Про духовне в мистецтві”, яка стала своєрідною теорією цього жанру. У ній автор розмірковував про асоціації, які викликає у глядача кожен колір, лінія чи геометрична фігура.

Сьогодні полотна Василя Кандинського зберігаються в найбільших музеях Європи та в приватних колекціях по всьому світу. Його картини входять в список найдорожчих робіт художників-абстракціоністів.

To Top