Bиробників побутової техніки в ЄС зобов’язали гарантувати ремонт товарів протягом 10 років

У Європейському Союзі набув чинності закон, який зобов’язує компанії з продажу побутової техніки гарантувати, що ці прилади можна буде ремонтувати протягом 10 років. Це допоможе скоротити кількість електричних відходів, які щорічно накопичуються на континенті.

Про це розповів учасник екологічної групи BUND-Berlin Деніел Аффельт, з посиланням на Euronews пише Громадське, передає NNS.

Закон під назвою «Право на ремонт» набув чинності 1 березня у 27 країнах ЄС. Це частина заходів зі скорочення впливу промислових товарів — холодильників, пральних машин, фенів або телевізорів — на навколишнє середовище.

«Це дійсно великий крок в правильному напрямку. Люди хочуть відремонтувати свою техніку. Коли ви говорите їм, що немає запасних частин для пристрою, якому лише пару років, то вони дуже засмучені цим»,зазначив Аффельт.

Відповідно до нових правил ЄС, виробники повинні будуть забезпечити доступність запчастин на термін до десяти років. Нові пристрої також повинні постачатися з посібниками з ремонту і бути виготовлені таким чином, щоб їх можна було розібрати за допомогою звичайних інструментів, коли мине термін гарантії.

Щорічно європейці виробляють понад 16 кілограмів електричних відходів на людину, пише видання. Приблизно половина сміття там припадає на зламану побутову техніку. У Європі переробляють лише близько 40%.

Знання того, що пристрій дійсно прослужить десять років, може підштовхнути споживачів до вибору більш довговічних продуктів або тих, які легко ремонтувати.

Міністерка навколишнього середовища Німеччини Свен Шульце заявила, що на наступному етапі виробники повинні вказувати, як довго продукт буде працювати, і відремонтувати його, якщо він зламається раніше. За її словами, це спонукатиме компанії створювати більш довговічні продукти.

Надалі екозахисники навколишнього середовища і групи із захисту прав споживачів хочуть, щоб «право на ремонт» було розширено, і поширилося на смартфони, ноутбуки та інші електронні пристрої.

To Top