Байден запросив Зеленського відвідати Вашингтон: подробиці телефонної розмови

Президент США Джо Байден провів телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським, під час якої запросив його у липні відвідати Вашингтон.

Про це Зеленський повідомив у Twitter, передає Громадське, інформує NNS.

«Дякую Джо Байдену за запрошення під час нашої телефонної розмови відвідати Білий дім у липні цього року. Дуже очікую на зустріч, щоб обговорити шляхи розширення стратегічної співпраці України та США»,написав Зеленський.

Радник Білого дому із питань національної безпеки Джек Саліван на брифінгу після розмови повідомив, що Байден планував поговорити телефоном із Зеленським перед зустріччю з президентом Росії Володимиром Путіним, яка відбудеться 16 червня.

«Щоб вони мали змогу обговорити весь спектр українсько-американських відносин. І щоб Байден мав змогу сказати Зеленському, що ми твердо стоїмо за Україну, її суверенітет»,сказав Саліван.

Це вже не перша телефонна розмова Байдена та Зеленського. Уперше глави держав поспілкувалися 2 квітня. Тоді лідер США наголосив на підтримці України у протистоянні з Росією, а також закликав Київ до продовження проведення реформ.

Білий дім передумав запрошувати Зеленського після зміни керівництва “Нафтогазу” – Axios

4 червня Зеленський в інтерв’ю виданню Axios запропонував Байдену зустрітися «у будь-якому місці планети» до переговорів із Путіним.

Зеленський також заявив, що під час телефонної розмови з Байденом американський президент надавав «прямі сигнали» про те, що США готові завадити будівництву «Північного потоку-2».

Однак згодом Зеленський був «дещо здивований» тим, що США відмовились посилювати тиск на «Північний потік-2». Імовірно, йдеться про рішення США не запроваджувати санкції проти компанії-оператора «Північного потоку-2».

Натомість у Білому домі теж планували запросити Зеленського у Вашингтон на зустріч із Байденом до переговорів із Путіним, сказало Axios джерело в адміністрації Байдена.

Однак від планів відмовилися після зміни керівництва «Нафтогазу». У Вашингтоні занепокоєні, що такі зміни можуть свідчити про відмову у боротьбі з корупцією.

To Top