Австралія виділила $15 млн на дослідження галюциногенних грибів

Уряд Австралії виділив 15 млн доларів на низку клінічних випробувань щодо потенційного використання псилоцибіну, який міститься в галюциногенних грибах, MDMA та кетаміну в лікуванні виснажливих психічних захворювань.

Про це пише Vice, передає Громадське, інформує NNS.

Грант на інноваційні методи лікування психічних захворювань надасть Фонд медичних досліджень майбутнього (MRFF). Він спрямований на підтримку проведення австралійськими вченими досліджень в галузі психотерапії з використанням наркотиків і психоделічних препаратів.

Так, науковці припускають, що вищезазначені заборонені речовини, вжиті в контрольованих умовах і в присутності психіатра або психолога, можуть допомогти в боротьбі зі стійкими захворюваннями, як-от посттравматичний стресовий розлад, депресія, наркоманія та розлади харчової поведінки.

Зазначається, що про грант повідомили лише через кілька тижнів після того, як Управління терапевтичних товарів Австралії (TGA) вирішило не змінювати свої правила, щоб надати фахівцям в галузі психічного здоров’я більший доступ до препаратів.

«Перші результати досліджень в Австралії та на міжнародному рівні є дуже обнадійливими, але подальші дослідження вкрай необхідні, перш ніж ці підходи зможуть бути використані психіатрами за межами контрольованих клінічних випробувань»,сказав Грег Хант, міністр Австралії з питань охорони здоров’я та догляду за людьми похилого віку.

Він наголосив, що нові дослідження «вселять надію» всім, хто страждає від психічних розладів. Він навів приклад, зокрема, ветеранів і працівників служб екстреної допомоги, які часто стикаються з наслідками посттравматичного стресового розладу.

Дослідження галюциногенних грибів

У 2020 році американські науковці виявили, що псилоцибін, який міститься в галюциногенних грибах, ефективний у лікуванні депресії. Уже за дві сесії лікування в пацієнтів спостерігалися значні покращення.

Ідея застосовувати активну речовину галюциногенних грибів для лікування важких форм депресії виникла в учених ще кілька років тому. Оскільки стандартні методи лікування (як-от психотерапія та антидепресанти) не завжди ефективні, науковці шукали більш «активне» лікування.

У 2018 році Управління з продовольства та медикаментів США (FDA) назвало застосування галюциногенних грибів «проривною терапією» для лікування пацієнтів з депресією.

Однак застосовувати псилоцибін усе-таки радять лише в крайньому разі, за особливо важких і резистентних випадків депресії. Наприклад, цю речовину застосовують для лікування депресії та тривожного розладу в людей з онкозахворюваннями та в пацієнтів з частими рецидивами психічних розладів.

To Top