AstraZeneca заявила про безпечність своєї вакцини проти коронавірусу

Шведсько-британська компанія AstraZeneca, яка спільно з Оксфордським університетом розробила одну з найбільш поширених нині вакцин від коронавірусу, запевнила в її безпечності — на тлі призупинення її використання в низці країн через ускладнення.

Про це йдеться в пресрелізі AstraZeneca, який є в розпорядженні Громадського, передає NNS.

За словами фармкомпанії, ретельний аналіз даних щодо вакцинації понад 17 мільйонів людей у ЄС і Великій Британії показав, що вакцина не призводить до підвищення ризику виникнення тромбоемболії легень чи тромбозу глибоких вен.

Усього ж AstraZeneca станом на 8 березня зафіксувала 15 випадків тромбозу глибоких вен і 22 випадки тромбоемболії легень у тих, кому вводили її вакцину.

«[Ця кількість випадків] — значно менше, ніж можна було б очікувати в разі виникнення природним шляхом у такій групі людей, і приблизно так само, як і в тих, кому вводили інші вакцини від COVID-19»,підкреслюють в AstraZeneca.

Компанія додає, що під час клінічних випробувань за участі понад 60 тисяч людей у добровольців фіксували випадки тромбозу, але в групі вакцинованих людей їх відсоток був навіть меншим. AstraZeneca також наголосила, що якість її вакцини постійно перевіряється і досі жодних проблем із нею вона не виявила.

Більш детальний звіт щодо побічних ефектів від введення вакцини компанія обіцяє оприлюднити в середині березня на сайті Європейського агентства з лікарських засобів. Воно раніше додало кілька застережень щодо використання препарату, але закликало не відмовлятися від нього взагалі.

Наразі, принаймні десять країн (Данія, Норвегія, Ісландія, Італія, Таїланд, Естонія, Латвія, Литва, Люксембург та Ірландія) вже оголосили про призупинення або відкладання вакцинації препаратом AstraZeneca на тлі повідомлень про його побічні ефекти.

Читайте ще: Данія, Норвегія та Італія призупиняють вакцинацію проти COVID-19 препаратом AstraZeneсa

На цьому тлі AstraZeneca раніше вирішила скоротити постачання своєї вакцини в Європу. До кінця березня виробник планує доставити 30,1 млн доз препарату, хоча раніше планував доставити 40 млн доз до кінця березня.

To Top