Китай збирає генетичні дані через тести на вагітність по всьому світу – розслідування

Китай збирає генетичні дані по всьому світу за допомогою тестів для виявлення вагітності. Такі висновки розслідування Reuters, передає NNS, посилаючись на internetua.com.

Розслідування Reuters показало, що популярний пренатальний тест NIFTY з Піднебесної відправляє генетичну інформацію вагітних жінок компанії-розробнику. Є і ще один тривожний факт — у створенні тесту брали участь китайські військові. США заявили, що такі дії китайського виробника — пряма загроза національній безпеці.

На сьогоднішній тести його пройшли понад 8 мільйонів жінок у всьому світі. NIFTY продається як мінімум в 52 країнах, включаючи Великобританію, Європу, Канаду, Австралію, Таїланд та Індію.

Тест не продається в США — тут і раніше попереджали, що Піднебесна намагається вести збір даних про здоров’я американців і європейців. Дії китайської компанії-розробника BGI по збору та аналізу генних даних Штати розглядають як загрозу національній безпеці.

Reuters виявило, що генетичні дані понад 500 жінок, що пройшли тест, в тому числі жінок з Європи та Азії, зараз зберігаються у фінансованому урядом Національному генному банку Китаю в Шеньчжені, яким керує BGI.

У відповідь BGI підтвердила, що використовує зразки крові, доставлені до її лабораторію в Гонконзі, і генетичні дані тестів «для популяційних досліджень». Формально все чисто: журналісти інформагенції не знайшли доказів порушення BGI угод або правил про конфіденційність — компанія заявила, що отримує підписану згоду і знищує зарубіжні зразки і дані через п’ять років.

При цьому в політиці конфіденційності тесту кажуть, що зібрані дані можуть бути передані, коли вони «мають безпосереднє відношення до національної безпеки або національної оборони» Китаю. BGI заявила, що її «ніколи не просили надати дані NIFTY китайській владі».

До речі, нещодавно “NNS” писав:

Безвізовий режим з Китаєм для українців

МЗС Франції закликає відмовитися від вакцини з Росії та Китаю

Яка відповідальність загрожує за купівлю та продаж «липових» ПЛР-тестів

 

To Top