Кандидати в канцлери Німеччини відповіли Зеленському

Президент України Володимир Зеленський поставив низку запитань кандидатам у канцлери Німеччини, зокрема питання щодо членства України в ЄС і “Північного потоку-2”. Він зробив це у традиційному форматі відеороліку, який було викладено Офісом президента, передає NNS, посилаючись на Європейську правду.

Повідомляється, що Зеленський взяв участь у панельній дискусії на тему: “Роль Німеччини у світі”, організованій Мюнхенською безпековою конференцією.

“Вибори до Бундестагу мають значення для нас, адже Німеччина – це наш ключовий партнер. Це важлива сторона Нормандського формату й наш союзник на шляху до європейської спільноти”, – зазначив президент і додав, що саме тому бачення майбутнього Федерального канцлера політики щодо України є вкрай важливим для нього особисто.

Тож Зеленський звернувся до кандидатів з низкою запитань.

“Чи згодні ви, що європейський проект не буде завершеним і повноцінним без України? Чи згодні ви, що шлях України до Європи має бути дорогою з двостороннім рухом? Від Революції Гідності, коли сотні українців віддали свої життя за європейський вибір, минуло сім років. Чи не втомилась Європа так довго ховатися від питання членства України в ЄС? І чи не настав час від дипломатичних уникань перейти до чітких відповідей, умов, кроків і строків?” – запитав він.

Також Зеленський нагадав, що нині до державних кордонів України стягнуто близько 100 тисяч російських військових. У цій ситуації всі європейські лідери підтримують надання нашій країні належних безпекових гарантій, але водночас Україна не є членом НАТО.

“Тож якщо ми не в НАТО, про які саме безпекові гарантії йдеться?” – запитав він.

Крім того, президент поцікавився думкою кожного з кандидатів щодо підтримки проєкту “Північний потік – 2”, зокрема чи зміцнює він європейську безпеку, чи сприяє єдності континенту й чи є цей проєкт пасткою для України та всієї Європи.

“Як ви гадаєте, анексія Росією Криму та війна на сході України, понад 14 тисяч загиблих у війні на Донбасі та півтора мільйона людей, які змушені покинути власні домівки, – все це є достатніми причинами, щоб не розглядати всерйоз ідею відновлення самітів ЄС – Росія до відновлення територіальної цілісності України?” – також запитав Зеленський.

Участь у дискусії взяли голова Християнсько-демократичного союзу, прем’єр-міністр федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія Армін Лашет, віцеканцлер – федеральний міністр фінансів Німеччини (Соціал-демократична партія Німеччини) Олаф Шольц та співголова партії Союз 90/Зелені Анналена Бербок.

Видання  «Фокус» пише, що відповіли на питання Зеленського двоє кандидатів.

У Німеччині відбулася публічна дискусія двох кандидатів в канцлери країни від коаліції Християнсько-демократичного союзу і Соціал-демократичної партії Німеччини Армін Лашетом і Олаф Шольцом. В ході дискусії кандидати відповіли на питання президента України Володимира Зеленського щодо членства в ЄС і НАТО, – зазначає видання.

Обидва кандидати, яким показали ролік Зеленського, відповіли, що не можуть давати ніяких перспектив. Також вони зійшлися на думці, що Україна не отримає озброєння з Німеччини.

“Обіцяти це легко. Але реальність виглядає по-іншому”, — заявив Лашет, попередивши, що занадто велике розширення Євросоюзу може погано позначитися на його ефективності.

Для членства в ЄС Україні потрібно зосередитися на внутрішніх реформах, тому зараз членство в ЄС і НАТО не обговорюється.

До речі, нещодавно “NNS” писав:

Зеленський знайшов альтернативу НАТО для України

To Top