Зеленка, банний віник і картопля в мундирі – 9 речей, які в дивину для мешканців інших країн

Нам багато речей здаються звичними. Але якщо задуматися, то буденними вони є не для всіх

В кожній країні є те, що для іноземців здасться дивним і загадковим. Для нас незвичні томатні іспанські бої або, наприклад, помідори не в розсолі, а в желе, які їдять в Японії.

Що з наших продуктів, речей і традицій здається дивом заморським для жителів інших країн. І що в інших країнах вважають традиційно нашим. Про це розповість NNS.

Банний віник

Ми звикли, що похід в лазню прямо пов’язаний з віником. За кордоном же це дивина, про яку, судячи зі статті в «Вікіпедії», мало що відомо. Для всього світу звичніша сауна, після якої можна загорнутися в затишний халат, а не шмагати один одного рослинами.

Однак іноземцям в інтернет-магазині пропонують купити «спа-віники». Опис до товару буде корисно почитати і нам: можна дізнатися, навіщо ж ми б’ємо один одного прутами дерев. Продавці закордонних магазинів обіцяють клієнтам швидку регенерацію шкіри, глибоке розслаблення і чудодійний ефект від ефірних масел.

Вафельна трубочка із вареним згущеним молоком

Ласощі, що переносять нас в радісні дні дитинства, пропонують приготувати і іноземцям. Наприклад, в інтернеті є рецепт Trubochki, де начинку — варене згущене молоко — називають «радянською карамеллю». До речі, цікаво, що загортати в вафлю щось солодке люблять не тільки у нас: в Італії готують каннолі з солодкою начинкою на основі сиру рікотта.

Горішки

Звичайно, говорячи про трубочках, складно не згадати і про горішки. Їх рецепт також можна зустріти на закордонних сайтах. Один користувач мережі довго не міг зрозуміти, що перед ним: «Я збитий з пантелику, на хвилинку подумав, що це якийсь «фрукт».

Картопля в мундирі

Не думаємо, що за кордоном не знають, що можна варити картоплю в шкірці. Але все ж особливу любов це блюдо знайшло у нас.

Дешевий інтернет

Про що сумують ті, хто зараз живе за кордоном, так це про недорогий інтернет. Адже в деяких країнах ціна за вихід у глобальну мережу сильно відрізняється від звичної нам. У нас посидіти в соцмережах або почитати цікаву статтю можна за копійки.

Зеленка

Діамантовий зелений, або просто зеленка, відома, наприклад, в Європі. Але в світі нею практично не користуються, у нас же — повсюдно. Є вагома причина, з якої в інших країнах цей засіб не шанують: до цих пір точно не відомо, чи володіє він канцерогенними, шкідливими властивостями.

Два паспорти

Іноземці дивуються, чому у нас два паспорти. Справа в тому, що в багатьох країнах такий документ один: він підходить як для користування всередині держави, так і за кордоном. Також у світі є практика видавати пластикові картки в якості посвідчення особи, а паспорт — це вже за бажанням.

«Тархун»

«Тархун» для нас напій дитинства. Його смак жителям інших країн може здатися незвичайним. У світі, наприклад, люблять кока-колу, до смаку якої звикли. Деякі користувачі пишуть про те, що зустрічали «Тархун» не тільки в пострадянських країнах. При цьому співвітчизники кажуть, що смак нашого дитинства не так вже й легко відшукати.

До речі, цей напій із трави естрагон, яку також називають тархуном, придумав грузинський фармацевт Митрофан Лагідзе в Російській імперії в 1887 році. У 1927 році вже побудували завод із виробництва «води Лагідзе», яку ми всі сьогодні знаємо як «Тархун».

Торт «Пташине молоко»

Іноземці гадають, яка текстура у цього торта і з чого він зроблений. Є припущення, що це зефір у шоколаді. Хоча цукерки «Пташине молоко» відомі в різних європейських країнах, торт традиційно наш, рідний. Взагалі, таке суфле винайшли в Польщі і почали випускати з 1936 року, а назву воно отримало завдяки працівникам фабрики. Торт же придуманий у 1978 році в СРСР. Це був перший торт в історії країни, на який отримали патент.

До речі, нещодавно “NNS” писав: 5 отруйних продуктів з 90-х – чим труїлися

 

To Top