Всесвітній День книголюбів: історія, цікаві факти

9 серпня у світі відзначається Національний День книголюбів – історія і традиції

Національний День книголюбів – свято, яке з’явилося у США, але стало популярним у багатьох куточках світу. Згодом воно стало Всесвітнім днем книголюбів і святкується щороку 9 серпня.Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті Дивогляд.

Різні народи по-різному культивували любов до читання, але у підсумку різні традиції дозволили сформуватися міжнародному культурному феномену. День книголюбів святкується письменниками, поетами, видавцями, друкарнями, книжковими магазинами, лавками і, звичайно ж, читачами.

Останнім часом читання – не найпопулярніша сфера розваг, але завдяки небагатьом читачам книги досі зберігають затребуваність. Коли людина пізнає магію книг, то вона стає свідком абсолютно нового життя, способу його існування і пізнання.

Багато читачів при ознайомленні з новою книгою могли відчувати свого роду таїнство, таємницю, нові горизонти свідомості і уяви. Безумовно, література вимагає від нас більшого, ніж телебачення або геймінг (наприклад, навичка читати).

Однак, якщо людина поглибиться в дивовижний книжковий світ, то вона зрозуміє, що перед нею відкрилося щось принципово нове. Насамперед, збільшуються шанси на інтелектуальний розвиток, пізнання себе і світу, а також у читача може з’явитися нове коло спілкування, яке буде розділяти його інтереси.

СВЯТКУВАННЯ

Відзначити цей день можна по-різному:

  • почитати книгу, про яку ви вже давно мріяли, в спеціальному для цього спокійному місці, де ви зможете забути про повсякденні проблеми
  • відвідати бібліотеку і взяти там невідому книгу, яка може стати для вас справжнім сюрпризом
  • сходити в книжковий магазин і придбати книгу собі або близькій людині
  • відвідати виставку або ярмарок-розпродаж, які щорічно влаштовують книгарні та видавництва
  • якщо є діти, то можна влаштувати сімейне читання казок

До речі, нещодавно “NNS” писав: Ільїн день — традиції та історія свята

 

 

To Top