У Німеччині з’явився мурал із зображенням українського підлітка Дані Дідика, загиблого в 2015-му при теракті в Харкові

Мурал розташований на будівлі в місті Вісбаден. Даню Дідика намалював харківський художник Андрій Пальваль

Про це Пальваль повідомив в Facebook, інформує Цензор.НЕМАЄ, передає NNS

Художник розповів, що давно збирався зробити мурал з портретом Дідика у Харкові, але не складалося.

“Я поїхав до Німеччини вже у вересні, і серед виру нескінченного малювання мені попався шикарний фасад в невеликому містечку поряд з Франкфуртом-на-Майні, він перебував у дитячому освітньому центрі. Мене запитали там заздалегідь, що саме я хочу малювати, і я сказав, що це буде дитячий портрет, а потім усвідомив, що з ескізів, що підходять під локацію, є тільки портрет Дані. Тому…” – написав художник.

Пальваль додав, що для нього ця робота – про батьківську любов.

“Цей портрет – ніби діалог з глядачем, прагнення розповісти те, що турбує, історія батьківської любові, у мене теж є діти – мені не все одно. … Нехай портрет Дані радує людей на берегах Рейну, а не Лопані. Чесно кажучи, радий цьому”, – підсумував художник.

Нагадаємо, під час мирного маршу “Єдності і гідності” 22 лютого 2015 року біля Палацу спорту у Харкові стався вибух, в результаті якого загинули 4 людини – 15-річний школяр Данило Дідик, 18-річний студент Микола Мельничук, 37-річний працівник поліції Вадим Рибальченко, 52-річний фізик, один з організаторів харківського Євромайдану Ігор Толмачов, ще 11 людей постраждали.

Співробітники СБУ за підозрою у скоєнні теракту затримали трьох жителів Харківщини – Володимира Дворнікова, Тетюцького Віктора і Сергія Башликова. За даними силовиків, їх завербували російські спецслужби, вони проходили підготовку в Бєлгороді і за теракт повинні були отримати 10 тис. дол.

28 грудня 2019 рік Фрунзенський райсуд Харкова визнав обвинувачених винними у теракті і призначив покарання у вигляді довічного ув’язнення, змінивши запобіжний захід з утримання під вартою на особисте зобов’язання. 29 грудня 2019 року їх передали на непідконтрольні території під час взаємного звільнення утримуваних осіб.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Українські воїни показали своїх пухнастиків (фото)

 

 

 

 

 

 

 

To Top